Acil...sokaktan Kedi Aldım Ne Yapabilirim?

DEMET92

Biraz önce sokaktan bir kedi aldım eve . Çok sırnaşık. Mamsa verdik yaş kuru su verdik. Ne yapmam lazım bizim sağlığımıza bir sıkıntı olur mu? Resim paylaşıyorum. Ayrıca kulağında çentik vsr kısırlaştırılmış

8 CEVAP

Kedimekim

Bulaşıcı bir hastalığı olabilir. Diğer kedilerinize bulaşabilir. Ayrıca pire parazit tarzı şeyler varsa hem sizi hem de kedilerinize zarar verebilir. Bu tarz durumlarda ilk once veterinere getirmek de ya da diger kedilerinizden ayrı tutmak da fayda var. Gerçi haycan gitmiş ama bir daha böyle bir durum yaşarsanız bu sekil de bir süreç herkes için daha sağlıklı olacaktır. Ama en azından yinede güzel bir şey yapmışsınız aç ve sevgi bekleyen bir hayvanın yanında olmak guzel bir manevi his.

Mukaddess

Smokin kedilere benziyor. Ömürlük bakmak için mi aldınız ?

aysegunerr

Parazit ve enfeksiyon bulaşabilir. Ben de sokaktan alıp aşı falan yaptırmadan bakmıştım bir sorun olmadı sağlığıma ama diğer kedime pire bulaşmıştı. Smokine benziyor çok tatlı ^^

Roza23

Bu hafta içinde kontrole götürün pire parazit aşılarını yaptirin bence. Sagligi etkileyen bi problem olacağını sanmiyorum

DEMET92

Teşekkür ederim :)

DEMET92

Bir de cinsi ne sizce?

DEMET92

Çok tatlı bulduk evimizde şu an iki kedi var. Yedirdik içirdik geri bıraktık. Çünkü dışarı istedi durmadı

DEMET92

Teşekkür ederim cevaplarınıza