Kedim Sık Kusuyor

NikoPasa

Merhabalar sevgili hayvan dostları,
Kedime haftada yaklaşık 3 kez malt ve vitamin veriyorum, kendisi bir siyam beyefendisi ve tüyleri çok uzun değil.

Maltı çok sevmediği için yaş mamasına karıştırıyorum. Ancak maltı yediği günlerde neredeyse hep 2 kez kusuyor.
Bazen çok hızlı yediği zaman da kusuyor. (Mamasını hiç aksatmıyorum. Hatta kabında hep mama vardır, miktarı az öğün sayısı fazla olarak besliyorum )

Yaş mamayla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü yek yaş mama yiyince kusmuyor.

Şu an veterinere götürebilecek şartlarda da değilim maalesef. normal mi bu kusma durumu?

10 CEVAP

Ahudr

Proplan kusturyordur diyecektim ama malt verince kusuyor demissiniz zaten o zaman malti degistirin ?

pablopicasso

Kuru mamanız ?
Maltınız?
Yaş mamanız hangi marka?

Ben proplan kuru mama verirken kedilerim her gün kusuyordu. Royal canin sensible a geçtim ve kesildi kusmalar. Bu mama hassas sindirimli kediler için ve çok iyi geldi. Malt olarak hep gimcat verdim şu ana kadar

blue_hpood

maltı değiştirip gözlemleyin mutlaka

pablopicasso

Malt değişikliğine gidin. Vet prive sindirim deneyin. Sonra antiharbel a geçin. Geçmiş olsun

NikoPasa

Kuru ve yaş mamaları proplan veya royal canin veriyorum, maltı da tasty vital’in

NikoPasa

Yorumunuz için çok teşekkürler🙏🌻Ama malt vermediğim sürece kusmuyor, maltın günde 2 kez kusturması beni biraz korkuttu sadece

NikoPasa

Çok teşekkürler🌻🙏

NikoPasa

Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için🙏✨

Aminto

Aynı sorunu yaşadık malt markasını değiştirdim sindirim sistemi ile ilgili malt aldım ve bir hafta kadar probiyotik takviyesi yaptım şu an kontrol altında ve bizim mamamız da proplan.