Yavru Kedim Erkek Kedimi Emmek İstiyor

byzkpln

Yavru dişi bir kedimiz var erkek kedim onu yalayıp sevdiğinde yavru hemen karnına ilişip emmek istiyor. Küçükte değil 3 aylık oldu. Annesi memeden kesmişti. Kuru mamada yiyor 1 aydır. Başlarda erkek kedim o harekete kızıyor vuruyordu. Bugün karışmadı kızmadı yavruda meme aradı. Erkek kedimde kısır bu arada. Benzer sorun yaşayan oldu mu ? Zamanla geçer diye düşünüyorum ama yinede sormak istedim bu durumu engellemelimiyim ?

1 CEVAP

aslihan_e

Engelleyin, alışırsa koca kedi olsa yine emmek isteme ihtimali var. Bizimkine annesi neredeyse hiç bakmamıştı, küçüklüğünden beri üstümdeki kıyafeti emer, yavruyken ne yaptıysak caydıramadık. Acı sos bile sürdüm üstüme. Şimdi 4 yaşına girdi hâlâ emerek uyuyor. İzin vermezsem delirir, her şeyi yıkar atar. Alışkanlığı olan kedilerde gerçekleştiremediklerinde sinir bozukluğu oluşuyor. Şimdi sizinki kesin erkek kediyi emer alışır diyemem. Geçmişte kendi memesini emen bir kedimiz bile vardı. Büyümüştü hâlâ devam ediyordu. Biri de koskoca dişi kedi, ayaklarımızı emerdi. Alışkanlık haline geldiğinde bırakmayabiliyorlar. Bir kedimizin yavruları da anneleri azarlamıyor diye 8 ay emmişlerdi. Düşünün 8 aylık bir kedi, yetişkinliğe doğru adım atmış, çocuğu olacak yaşta. Daha emerlerdi de anneleri vefat etmişti. Emmese bile, erkek kediyi emer gibi yapsa, sadece yüzünü yaklaştırsa ve partileriyle ovalasa, onun bile kalıcı hale gelme ihtimali var. Tabi yani bu kesin olacak diye bir şey yok ama ihtimalden endişe ediyorsanız, evet ihtimal var. Erkek kedi arada izin verirse psikolojik olarak aralıklı pekiştirme yaptığı için emme isteği daha şiddetli hale gelebilir. Tabi bu sadece bir ihtimal.