Yarı Yumuşak Dışkılama :((

Sutunannesi

Acana kullandığımız süre boyunca hep bu sorunla karşılaşıyorduk ama sanabellaya geçtiğimizden beri dışkı hep sert geliyordu. Dünden beri dışkısının ilk başları sert yani şekilli sonraki kısımlar sıvı gibi geliyor. Flagly kullanmak asla istemiyorum ne yazıkki tadını ne kadar sevmediklerini biliyorsunuz. Yarı sıvı dışkılamaya ishal denilebilir mi. Ve evde nasıl bir tedavi yöntemi uygulamalıyım? Patates önceden denemiştim ama yememişti. Birde kısırlaşma işlemi karnından olduğu için karnındaki tüyleri kazımışlar yere falan oturduğunda direk karın üstüne oturuyor bu şekilde soğuk aldığı içinde olabilir diyebilir miyiz sonuçta tüyleri karnını korumuyor. Kusma vs yok yemeğini de yiyor ve günde 1 dışkılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum :(((

9 CEVAP

Feronia

Probiyotik bakteriler oksijensiz solunum yaparlar ve yoğurt oluşurken sütteki laktozu laktik aside çevirirler. Bu sebeple verebilirsiniz.

Flaglyde zaten kediniz zorlandi ve tedaviyi yarim biraktiniz diye hatirliyorum yogurt,kefir deneyebilirsiniz.yemezse agzina yandan sıkın ignesi cikarilmis enjektorle tabi umarim yer ve zorlamaya gerek kalmaz

Sutunannesi

Yoğurt normalde severek yer ama süt ürünü olduğu için, içinde laktoz bulunduğundan bağırsaklarda parçalanamadığı için ishali tetiklemez mi

Susamsusi

yoğurt çocuklarda bile ishal durumunda kullanılabilir. burda ishale yol açan daha çok süttür. laktoz intoleransı dediğimiz şey buna sebep olur. ama yoğurt fermente olduğu için faydasını görebilirsiniz. ayrıca dışkının o kıvamda olması şu an bi sorun teşkil etmiyo bence. biraz daha gözlemleyin daha sonra ek yöntemler düşünün derim :) geçmiş olsun

Sutunannesi

Probiyotik yoğurt aldım daha sonra da patates haşladım, haşladığım patatesi ezerek yoğurt ile karıştırdım biraz da su ekledim. Afiyetle yedi onu. Yani hem yoğurt yemiş oldu hem patates umarım faydasını görürüz :((

Elifoo

Benim bildigim yogurt kabizliga iyi geliyor..

Probiyotik yogurt iyi gelir ishale

Elifinkedileri

Bence ek bişey vermeyin mama haricinde günde bir kere oluyorsa ilaç da kullanmayın tamamen ishale döndüğü zaman veterinerinizde varsa cesamolin isteyip verebilirsiniz. Çeşme suyundan sakının satın su kullanmaya özen gösterin. Bende aynı sorunla uğraştım biliyorsunuz ek bişey verince daha kötüye gidiyor gerekirse mamasından biraz kısın daha az verin

Kedimekim

Patatesi biraz yaş mamayla karıştırarak verebilirsin. Üşütmüş olabilir. Biraz daha gözlemle geçmezse veterinere götür. Belki ameliyatla ilgili bir komplikasyon gelişmiş olabilir.