Kedilerde İnatçı İshal

DuyguKilc

Sokakta beslediğim sonrasında yuvalandırdığım kedi ishal oldu. Veteriner ek gıdadan kaynaklandığını probiyotik kullanmamız gerektiğini gastro mamaya geçmemiz gerektiğini söyledi. Kaldığı yerde düzenli kullanım olmadığından kliniğe götürdüm bir haftalık tedaviden sonra gastro mama yeme koşuluyla yuvalandırdığım yere bıraktım ishali tekrarladı. Veteriner inatçı ishal olduğunu gastro mamaya devam ettiğimiz takdirde düzeleceğini söyledi fakat hala çok bir değişim yok. Bu süreç 2 aya yaklaştı maalesef ishal şiddetli olmasa da devam ediyor korkuyorum kedide iştah problemi yok şuan geçici yuvada tedaviye destek tavsiye için paylaşmak istedim

9 CEVAP

Fistik23

Beslenme ile ilgili bir tavsiyede bulunayım böyle bir durumda mamayı az az 4 saatte bir olacak şekilde verin az miktar yesin ve bitsin o kadar miktarda koyun 3 4 güne dışkısının değiştiğini göreceksiniz probiyotik ve prebiyotikgide ona göre mamaya bölüştürün yani ölçü olarak vermek gerekirse 4 saatte bir 2 kolo şişesi kapakğı kadar o civarda gaz sorunu yaşayan arkadaşlarım bu şekilde gaz sorunundan kurtuldu gastro mamanın da önemi var ama beslenme şeklide önemli

Fistik23

Gasrto mama kullanmanızı sebebi hazımsızlık dolayı gaz oluşması bu nedenle ishal oluyor ufak ufak beslemelerle probiyotik desteği ile azaltacaktır yani şöyle anlatayım gaz oluşmasa ishal olmaz ishal olmasa gaz oluşmaz kendinizde hazımsızlık var yüksek miktarda mamayı hazmetmektede sorun yaşaya bilir bide bir propiyotik ve prebiyotik var kedim ishal olduğunda vermiştim faydasını gördüm probio life proprobioyotik deneyin belki sizdede işe yarar

Fistik23

Bide ishal için patates kaynatıp veriyordum ben geçiyordu hemen bizim kedi patatesi çok sever evde değilken kardeşime söylemiştim patetesi çok vermiş hepsini yemiş oda karnı şişmişti kakası bir kere düzgün çıktı sonra ishal gaz oluşmuştu 3 gün karnı şiş gezdi ishali devam etti okuşaya okşaya karnını çıkardım gazını sonra bir daha patates vermedim aklınızdan bulunsun veriyorsanız bile az verin hatta hazımsızlık yaşayan kediye hiç vermeyin bence

Mehmet163727

Aynı durumu biz 4 ay kadar çektik veteriner kliniğinde günlük probiyotik var onlardan almıştım ve bu süreçte haftada 2 kez kırmızı et haşlayıp verdim biraz maaliyetli oldu ama kedim şuan somonlu mamasina rağmen ishal sorunu yok

Mehmet163727

İshal için kırmızı et haslamasi çok uygun olur

Fistik23

İlerde gaz sorunu tamamen geçtiğinde günde 2 yada 3 öğün sabah 9 akşam 9 gibi ayarlayabilirsiniz

Fistik23

Arkadaşımın kedisi atlarken poposundan kaka gaz çıkıyordu gastoro mamaya rağmen bu şekilde sorunu çözdü

DuyguKilc

Sorunumuz gazdan çok ishalin durmaması 😟 ishali durdurabilecek bir tavsiyeniz var mı

DuyguKilc

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi uygulayacağım 🙏