Kuduz Aşı Sonrası Şişlik

Keedicim

21 Mayıs da kedim kuduz aşısı ve aşı yerinde şişlik var veterinerini aradım masaj yapalım 4 gün sonra geçmezse buraya getirin kontrol edelim ameliyat olabilir dedi kedim daha önce yani geçen yıl 3 ameliyat geçirdi ve çok zorlandık psikolojisi çöktü ölümden döndü yeni bir ameliyat beni korkutuyor masajla geçme ihtimali var mı ve kaç günde geçer ?

5 CEVAP

Sevimcolak

Hem kendilerinin hatası hem de ameliyat mı diyorlar bence o veterinere gitmeyin bir daha doğru düzgün iğne yapmaktan acizler bazısı! kas içine yapılan iğneyi deri altına yaparsa şişlik olur bölgedeki kan akışının hızlanması sonucu bu normal bir durum dışarıdan yapılan aşının sıvısının büyüklüğü kadar veya biraz üzerindeki büyüklükte şişlik oluşturabilir 1 ila 4 hafta sürebilir veya kendiliğinden geçebilmektedir.Ben hiç kuduz aşısı yaptırmıyorum kedilerime salya yoluyla ya da kuduz hayvanın direkt temasıyla bulaşıyor sokağa çıkmadığı sürece sorun olmaz diye düşünüyorum her ne kadar yasal olarak zorunlu dense de...

teo33

geçmiş olsun... sadece evde barınan kediler için kuduz aşısı zorunluluğunu gerçekten saçma buluyorum. bu tür şikayetleri duyunca da insanın sinirleri zıplıyor.

aslihan_e

Ameliyat olması şişliğin büyüklüğüne ve büyümeye devam etmesine göre de değişir. Geçmezse hemen ameliyat demez diye düşünüyorum.

Sarmanmia

Merhaba benim kedim 4 yaşında ve veteriner lösemi aşısı yapalım dedi ben de güvenerek yaptırdım ve aşı sonrası sizin ki gibi bir şişlik oldu 1 ay oldu hafif azaldı ama hala var bilye gibi ve oynayan bir doku 2.aşı için götürdük geçen hafta şişlik olduğunu söylediğimde apse olduğunu ovarak geçeceğini söylediler sonrasında biraz araştırayım dedim lösemi ve kuduz aşıları sarkomu tetikleyen aşılarmış korkmaya başladım açıkçası her gün ovuyorum ama hala şişlik var 2.aşıyı da geçen hafta yaptırdık bu şişlik ne kadar sürer bir de sarkom olma ihtimali var mı

Sarmanmia

Merhaba benim kedim 4 yaşında ve veteriner lösemi aşısı yapalım dedi ben de güvenerek yaptırdım ve aşı sonrası sizin ki gibi bir şişlik oldu 1 ay oldu hafif azaldı ama hala var bilye gibi ve oynayan bir doku 2.aşı için götürdük geçen hafta şişlik olduğunu söylediğimde apse olduğunu ovarak geçeceğini söylediler sonrasında biraz araştırayım dedim lösemi ve kuduz aşıları sarkomu tetikleyen aşılarmış korkmaya başladım açıkçası her gün ovuyorum ama hala şişlik var 2.aşıyı da geçen hafta yaptırdık bu şişlik ne kadar sürer bir de sarkom olma ihtimali var mı