Evde Bakılan Kedi İçin En Uygun Mama Ve Besleme Şekilleri?

Infernus

Merhaba.
Yaklaşık 2 yaşında, 1 yıl önce kısırlaştırılmış, 4,8- 5 kg ağırlığında erkek tekir kedim var. Mamalar konusunda çok araştırma yaptım şu ana kadar hem yerel hem de yabancı kaynaklardan. Ben çalışıyorum ve işteyken kedim evde yalnız kalıyor akşama kadar.Fazla zamanım da olmuyor kendi kendime mama hazırlamak vb.için. Ben de en son şu şekilde mama seçimi yaptım ülkemizde satışı bulunan mamalardan. 2-3 aydır uyguluyorum. Çok mama denedim şimdiye kadar.
Kuru mama : N&D kısırlaştırılmış kediler için tahılsız balkabaklı bıldırcın nar
Yaş mama : Naturea tahılsız ton balıklı tavuklu konserve ( Haftada 4 gün sabahları)
Takviyeler : Gimcat Malt soft ( Tüy yumakları için günde 1 defa sabahları 1 cm ) , Dr Clauders Fell Glanz Deri ve tüy sağlığı macunu (Günde 1 defa akşam 1 cm)
Gimcat Somonlu bağışıklık sistemi güçlendirici ödül , Beaphar Dental Bits kedi diş temizleme ödül ve Beaphar İdrar yolu desteği ödül maması
Ayrıca her gün bir küçük kap ev yapımı yoğurt veriyorum. Bazen de evde pişen ciğer, tavuk , balık gibi şeylerden ufak parçalar veya kahvaltıda biraz peynir ve zeytin.

Sizden de tavsiyeler alabilirsem çok sevinirim. Her türlü öneriye açığım. Daha önce veterinerimin tavsiyesiyle Hills mama kullandım uzun bir süre ve hızlı bir kilo alma süreci oldu.Göbeğimizde sarkma ve biraz yağlanma oldu bu yüzden bıraktım ve kendim araştırma yoluna gittim. Oğlumun da fotosu bu :) Şimdiden teşekkürler.

16 CEVAP

Feronia

Katıldığımı söyleyemeyeceğim.