Kısır Erkek Kedinin Her Yere Çiş Yapması?

zeyseta

Merhabalar, 2 yaşını geçmiş kısır bir erkek kedim var. Kısırlaştığından beri her yere çiş yapıyor (yatak, yastık, perde, duvar, halı, aklınıza gelebilecek her yer, hatta bacağım bile). Veteriner çözüm bulamadı. Uzaklaştırıcı spreyleri denedim ama her yere yaptığı için çözüm bulamadım. Veteriner enfeksiyon yok diyor. Sağlık sorunu bulunmuyor. Sakinleştirici maltlar da işe yaramadı. Böyle bir sorunu kökten halledecek çözüm var mıdır?

10 CEVAP

Ahudr

Bazi erkek kedilerde kisirlastirma islemi ilk seferde basarili olmuyor bir arkadasimizin kedisini o sebeple ikinci kez ameliyat etmislerdi bence disi bir kedi ile yan yana getirip gozlemleyin eger ciftlesme egiliminde bulunuyorsa muhtemelen sizinkinde de ayni sıkıntı olabilir

blue_hpood

dişi bir kediyle yan yana getirmenize gerek yok, muayene edilmesi lazım, tam olarak alınamamış oluyor. mutlaka muayene ettirin.

aslihan_e

Kısırlaştırmadan önce yapmıyor muydu yani? Ameliyattan sonra mı başladı? Ameliyattan ne kadar süre geçti?

aslihan_e

Öncesinde bir kere bile yapmamış mıydı?

zeyseta

Ameliyat öncesinde yapmıyordu

aslihan_e

Ne kadar süre geçti peki?

zeyseta

Ocak 2022 de kısırlaştı. Nisan 2022 gibi çiş yapmaya başladı hala devam ediyor

AsumanAtilgan

Çok ilginç, ben bu yazdıklarınızın hepsine iki erkek kedimle (baba-oğul) kısırlaştırmadan önce yaşadım hatta bazen günde 3 kez makine açtığım oluyordu. Anne kedi de var ama o iz bırakmıyordu fakat iki erkek kedim de kısırlaştırdıktan sonra çok şükür hiç iz bırakmadı

blue_hpood

ameliyattan bir sene sonra başladıysa başka bir sorun olabilir. sadece çiş mi yapıyor, koku bırakma hareketini de gözlemliyor musunuz?
evi baştan aşağı temizletmenizi öneririm.

buduu

Bir tanıdığımin kedisi de kısır olmasına rağmen sahibinin eşyasına çişini yapmıştı vete gittiklerine ilgisiz kaldığı için yaptığını vs söylemişti o dönem eve yeni kedi de gelmişti ayrıca sahibi de gündüz işte oluyordu bu gibi sebeplerden yapıyor olabilir mi eğer ki kısırlaştırma işleminde bı aksilik yoksa tabiki