Kedi Ve Patates

Zeynepnurk

Kedilere patates verilmesi doğru mudur? Yemesinde sakınca var mıdır ?

8 CEVAP

Feronia

Patates, en yüksek glisemik indekse sahip sebzelerden biridir ve yüksek miktarda karbonhidrat içerir. Verilmemesi daha uygundur. Onun yerine tatlı patates tercih edilebilir. Glisemik indeksi düşük ve besleyici bir sebzedir.

emrezrtrk

@Feronia ben patates verdim diye vet bana çok kızmıştı. Ama ben yinede vermeye devam ediyorum ara sıra sizce vet neden verilmemesi tarafın da?

gunosari

Yoğurt ve tuzsuz peyniri bir miktar yemesinde bir sıkıntı diye biliyorum.Patatesi sadece ishal olduğunda vermiştik başka vermedik. Çiy olan patates zehirleyebiliyor diye okumuştum.Bizim veterinerde her gelene en sağlıklı mama kendiniz ne yiyorsanız odur.Kendi yediğinizi verin diyor.Anlamak zor gerçekten.

Feronia

Veterinerleri anlamak zor. Eminim birçok kişiye kendi satabilmek için önerdiği mamalar patates doludur. Ben de vermemenizi öneriyorum, tahıldan farkı yok.

emrezrtrk

Hatta ben yumurta vs.protein içeren şeyler verdiğimi söyledim vete bana sadece mama dedi ama kesim yine de yoğurt ve peynir vs. Şeyleri yiyiyor

Zeynepnurk

Neden öyle dedi acaba

gunosari

Bir sıkıntı yok peynir ve yoğurt için yazamamışım.

Zeynepnurk

Ama kendi yediğimiz yemekler tuzlu oluyor nasıl olucak ki böbreklerine zarar vermez mi ??