Pire Nin Büyüğü

rkyeda

Kesimin 1 ay önce dış parazit aşısını yaptırdım fakat yine pire çıkmaya başladı 2 hafta da birde yıkayıp tariyorum ne yapmam gerekiyor pire yedek benzemiyor yuvarlak degil

24 CEVAP

Bende tavuk veriyorum ama pire olmuyor bence tavuktan yapmaz

Zeynepnurk

Ama sürekli yediriyormuş arkadaş tavuğu

rkyeda

Şimdi sirkeli su yaptım biraz sürdüm ve yüzünde gördüm.Valla çok kötüyüm

rkyeda

Teşekkürler veteriner de yaptirsam daha iyi de kedim uc bucuk aylik yavru sayılır yapılır mı?

aysegunerr

Kedinizi uzun bir süre yıkamayın artık psikolojisi ve sağlığı açısından zararlı. Sürekli tavuk vermenizde doğru değil bence. Daha çok küçük iyi beslenmesi lazım. Aşı ve damla gibi kimyasal uygulamalar zararlı, üstelik daha küçücük bir kediciğe ard arda uygulamanızı kedinizin sağlığı için tavsiye etmem ve pireye de pek benzemiyor demişsiniz..

rkyeda

tamam teşekkürler götüreceğim bir de birşey soracağım kediyi yavuktan başka neyle besleyebilirim sadece kuru mama verınce çıldırıyor mutfakta üstümüze atlıyor ıslak mamalrda zararlıymış(tavuk ciğeriyle falan yemek yapıyorum içine havuç pirinç falan koyuyorum )Ama hergun de verilmez yanı

Kedimekim

Acaba veterinerinizin kullandığı parazit aşısı tam ise yaramıyor olabilir mi ? Bir de başka bir veterinere giderek tekrar bu uygulamayı yaptırın. Çünkü ilacın etkisi 2 3 ay sürmeli. Ilaç da bi sıkıntı var bence

rkyeda

Aslında aşı yapmadı uyguladı yavru olduğu için

Derdedermanim

Pire dolu bir çok yavru kedi aldım tek tek temizledim yıkadım pakladım bu zor bir işlem değil...ayrıca pire insanda uzun süre barınamaz.