Kedi Alerjisi

Bernaq

Kedimi yeni aldım ve yavru yeni tüy döküyor . Alerjim kuşa vardı ama kediye de başladı ilk başlarda yoktu tabii şimdi tüy dökmesindenmi kaynaklanıyor acaba bilen varmı ya da yaşayan

3 CEVAP

blue_hpood

kedi alerjisi için hastanede test yapılabiliyor olması lazım. bunca zaman hiç mi kedi sevmediniz, nasıl anlaşılmadı anlamadım?
bu arada evet, bildiğim kadarıyla alerjinin tüylerle ilgisi var, kediye alerjisi olup illa da beslemek isteyenler sfenks kedi sahipleniyor.
kediler ömrü boyunca tüy dökerler, bunun bir çözümü yok. bir doktora danışıp önce netleştirin.

Bernaq

Kedi 2 aydır benimle ve yeni tüy döküyor 3 gündür de alerjim başladı . Kedi sevdim ama bazen oluyor bazen olmuyor

KimJeongguk

Kedinin tüy dökmesiyle alakalı değil aslında alerji. Kedilerin dillerinde üretilen bir tür protein salgısı alerjiyi tetikliyor. Kediler her gün kendilerini yalayarak temizledikleri için o salgıyı vücutlarına dağıtıyorlar ve yattığı oturduğu gezdiği her yere bulaştırıyorlar. Alerjiniz için antislerji hap kullanabilirsiniz ben 2 sene önce bu şekilde kedi alerjimi atlattım.