Tasma

Zeynepnurk

Ben kedime daha önce birsürü tasma aldım ama ne yapıyo ne ediyo hep çıkardığını görüyorum :d önerebileceğiniz çıngıraklı tasma var mı sağlam ?

3 CEVAP

Infernus

Kedim ben evde yokken tasmasının yuvarlak demirini patisiyle ucunu ittire ittire dümdüz etmişti ve patisini çok kötü yaralamıştı. Sonra o yara enfeksiyon kaptı ve 3 haftalık yoğun bir antibiyotik tedavisinden sonra düzelebildi. Şanslıydık ki çok güçlü bir bünyesi vardı bu yüzden hasarsız atlatabildik. Tavsiyem tasma takmayın. Ben evde yokken takmıyorum artık. Daha kötü kazalar da olabilir. İnternetten tasma yaralanmaları diye aratın emin olun gördükten sonra asla takmayacaksınız.

Kedimekim

Bence kedileri özgür bırakmak gerek zaten sürekli 4 duvar içindeler bir de tasmayla onların özgürlüğüne kısıtlama koymak bana çok ürkütücü geliyor. Tasmanin evde hiç bir kullanışlılığı da yok sadece görsel o da bizim gözümüze görsellik. Bırakın kediniz özgür kalsın.

Zeynepnurk

Evet doğru söylüyorsunuz aslındaa :(