2 Kedi 2 Ayrı Mama Sorunsalı.

SERENLUNA

Merhabalar, evde 2 yetiskin kedim var. Disi yeni doğum yaptı, emziriyor.Dogumda kisirlastirildi. Diğeri de kisirlastirildi. Bunların ne yaparsak yapalım mamalarini ayiramadik. Gün içinde de işe gittiğimiz için başlarında bekleyemiyoruz.sorum kitten yavru maması mi vermeliyiz yoksa kısır mama mi? Veya iki mamayi karıştırıp mi versem?

5 CEVAP

Emirrckr

Anladığım kadarıyla evde bir kısır dişi birde kısır erkek kediniz mi var?
Dişi kediniz yeni doğum yaptı sanırım ve bebekleri var.
Erkek ya da dişi diğer anne olmayan kısır kedinizin kısır mama yemesine dikkat edin.
Anne kedi için şimdilik farketmez diyebiliriz.
Hatta Kitten mama yemesi daha uygun olur özellikle emzirme döneminde.
Zaten yavruları da mamaya alıştırırken Kitten mamaya ihtiyacınız olacak,anne de o ara yiyecek illa.

Fakat diğer kısır kedinizin sürekli Kitten mama yemesi ani ve hızlı bir kilo artışına sebebiyet verebilir eğer erkekse üriner sisteminde sorunlar meydana gelebilir bu yüzden mümkün mertebe kısır mama yedirmeye çalışın.
Eğer illa diğerlerinin mamasından yemeye kalkarsa,anne ve yavruları ayrı oda da beslemeniz daha iyi olur.
Hatta anneye direkt bu süreçte serbest besleme yapabilirsiniz,vücudunun fazlasıyla vitamin ve mineral desteğine ihtiyacı var doğum yaptığı için.

SERENLUNA

Yavrular mama yemiyor süt emiyorlar.yani 2 kısır var ama biri emziriyor

KimJeongguk

Kısır kediye kitten verilmez idrar yolu problemlerine kapı açar. Yavru kediye de kısır verilmez gerekli proteini alamaz gelişimi konusunda sıkıntı olur. Siz yinede elinizden geldiğince ayrı vermeye çalışın yavru kedi büyüyene kadar.

theyusra

bu sitede hala bu konuların konuşulduğuna inanamıyorum ama yavru kedi maması kısır kediye zerre bir şey yapmaz. önemli olan mamanın üstüne yapıştırılan etiket değil içeriğidir. cins kedi doğurtabiliyorsanız paranız da vardır diyerek orijen almanızı öneriyorum.

Emirrckr

@theyusra ya katılıyorum veya Acana'nın tüm yaşam evreleri için olan serilerinden alınıp bu problem kolayca da çözülebilir.