Patideki Şey Ne

Mehmet163727

Bahçemde beslediğim sokak kedimde böyle birşey farkettim yeşil ve sarı renk arası iltihap benzeri birşey akıyor bu nedir bilgisi olan var mı ?

7 CEVAP

Sevimcolak

Isırılmış olabilir ve şu an enfeksiyon kapmış gibi duruyor yeşile dönmüş çünkü mutlaka batikon eczanede bulursunuz veya Crystalin(özellikle cok etkili) dr animal tarzi bir seyle temizleyin sakın yarayi kapatmayin sadece temizlemeyle düzelmeye başlıyorsa devam edin sonrasında eczanede satılan madecassol teramicin deri merhemi veya fito gibi hücre onarıcı merhemleri surebilirsiniz patisi olduğu için yalama durumu cok fazla belki yakalık takabilirsiniz kafasına patisine erismemesi icin

zey940

Ne olduğunu bilmiyorum ama enfeksiyon kapabilir. Düzenli bakımının yapılması lazım en azından crystalin ya da dr animal'la.

Mehmet163727

Veterinere gitme imkanım yok maalesef eczaneden alabileceğim birşey var mı ?

zey940

Islatılmış peçete/bezle iltihaptan arındırmaya çalışın. Sonra batikon kullanabilirsiniz eczanede satılıyor.

Butterfly88

Enfeksiyon da olabilir, mantar da olabilir. Batikonla biraz bakım yapın eger gecmezse mantar olma ihtimali de var. Mantar icin travacort kullanabilirsiniz.

burcingltkn

teramısın göz merhemı kullanın

Sevimcolak

burcingltkn yanlış yazdınız sanırım teramicin göz merhemi yalnızca göze uygulanır.Deri merhemi de var teramicinin.