5 Kilo British Sh Kedimi Ne Sıklıkla Ve Hangi Mamayla Beslemeliyim?

sahika_y

Merhabaa herkese. 1 yaşını geçmiş British shorthair erkek kedim var. günde iki kere sabah 1 çay bardağı (50gr) akşam da onun yarisi(25-30gr) veriyorum. İnternette 60 Gr yeterli olur gün içinde diye yazıyor ama kedim mamayı koyduğum gibi bitiriyor acaba az mı veriyorum yoksa benim kedimmi çok obur yani bir sonraki mama saatine kadar aç kaliyor gibi hissediyorum direk bitirdiği için

6 CEVAP

blue_hpood

mümkünse 3 öğün, 60 gram besleyin. her öğünde 20 gram. ne kadar koyarsanız o kadar yer, siz 1 kilo koyarsanız o 1 kilo yiyecektir. enerjisini atmasını sağlayın ve oyun oynayın yeterli.

KayahanK

Ben kısır kedime günde 3 öğün veriyorum toplamda 60gram , mama olarak Acana indoor kullanıyorum enerjisi gayet iyi kilosuda sabit 4.6kg.

sahika_y

@KayahanK günde hangi saatler veriyosunuz peki 3 öğün 😊

sahika_y

@blue_hpood oyle yapicam teşekkür ederimm🥰

GzdeAkbuz

Kediniz genelde evde tek duruyorsa otomatik mama kabı alıp gram ayarını daha kontrollü bir şekilde takip edebilirsiniz benim kedim 4kg genelde 40\45gram mama yer kullandığı mama da pro choice markası ama sizinki gibi cins kedilerin rahatsızliklari nedeniyle onlara özel üretilmiş mamalari tavsiye ediyorlar

KayahanK