Acil Yardıma İhtiyacım Var Lütfen Cevaplayın

mrvdmlh

Merhaba benim kedim 1 yasında kısır erkek. Yaklaşık 10 gün önce aniden yeme içmeden kesildi hemen vete gittik yanlıs müdahele sonucu yemeyi tamamen bıraktı Daha sonra hemen baska bir yere götürdüm biraz enfeksiyon ve ateş problemi varmıs diğer taraf oyaladıgı icin birkaç gün ateşli yatmıs her neyse igne takviye derken biraz topladık ancak suan kuru mamayı tamamen reddeder durumda sadece az az yaş mama yiyor normalde cok cok istahlı bir kedidir mamasınıda severek yer bu sürecte ne yaptımsa yediremedim mamadan tiksinmiş olabilir diye baska mamalarda denedim asla yemedi sadece yas mama ile besleniyor ne yapsam nasıl yapsam tekrar kuru mamaya tiksindirmeden geçirebilirim vücudu cok düştü kilo verdi lütfen konu hakkında bilgisi olan yardımcı olsun 🥺

6 CEVAP

blue_hpood

kedinizde tam olarak ne sorun var?

emeleker33

Bırakın toparlanana kadar yaş mama yesin.

mrvdmlh

Kedim yaklasık 10 gün önce birden bire mama yemeyi ve su icmeyi kesti veterinere gittik kafalarına göre sırf para icin gereksiz bir sürü ilaç verdiler zorladılar kedim iyice tiksindi daha sonra baska bir kliniğe götürdüm ateş ve enfeksiyon oldugu icin yemediğini söylediler takviye ilaçlar verildi iştahı yeni yeni kendine geliyor ancak yas mama haric çok severek yediği mamayı bile reddediyor yas mamaya alışıp kuruyu hic yememesinden tedirginim. Yasla kuruyu karıstırıp versem de koklayıp kaçıyor

blue_hpood

kendine tam olarak gelene kadar bırakın yesin. hatta yaş mamadan ziyade tavuk, balık, ciğer, kuzu, dana haşlayıp suyuyla verebilirsiniz. daha sağlıklı, bağışıklık güçlendirici.
kendini toparladıktan sonra kuru mamaya dönersiniz, onun da yolu kediyi yormaktan geçiyor. yorulduktan sonra her öğünde mamayı önüne koyup 20 dakika içinde yemezse kaldırırsınız, bunu her öğünde tekrar edersiniz. en sonunda yiyecektir. fakat önce biraz toparlasın. bu enfeksiyon ve ateşin sebebi de belli mi? virüs vs gibi bir şey mi?

mrvdmlh

Yok virüs değil mevsimsel biraz vücut düsmüs hafif bronşiti varmış birde gazlıymış bizim oğlan tavsiye icin tesekkur ederim hemen deneyeceğim 😂

Kiko

Karıştırarak verebilirsiniz yaş ve kuruyu. Hastalık sürecinde hekiminize sorarak veteriner serisi yaş mamalar var hatta onlardan kullanabilirsiniz.