Kedimin Irkı Nedir ?

Ugrblgc

Merhaba 2 aylıktan itibaren bir kedi sahiplendik birkaç güne kadar kedinizi british shorthair sanıyorduk ama chartreux da olabilir Rus mavisi diyenler oldu kedi ırklarindan pek anlamam sizce bizim Mario hangi ırk

5 CEVAP

blue_hpood

bir kedinin ırkından tam olarak emin olmanın tek yolu secereli üretim yapanlardan almaktır, o bile kesin değildir. herhângi bir safkan bulmak çok zordur. genelde böyle yerler nadirdir ve kediler aşırı uçuk miktarlarda satılır. türkiyedeki kedilerin tahminimce %99’u kırmadır. %100 safkan yetiştirebilecek insan pek yok. kaldı ki ırkının ne önemi var, kedi işte. kediniz kırmaya benziyor, tekir ve british kırması gibi fakat dediğim gibi ortada belge olmadıktan sonra hiçbir şey anlaşılamaz, tahmin yürütülür.

Sezgek

Kediniz kesin tekir kırması diğeri Rusdur britishtir orasını bilemem ama yüz hatları ve burun yapısı kırma olduğunu gösteriyor önemli olan da Sağlıklı olması tüyü kadar ömrü olsun

Ugrblgc

Cevaplar için teşekkürler tabiki bir önemi yok ama insan merak ediyor anne baba da tekir yok hatta birisi kırık kulak diğeri de değil ama dedelerde bir yere gtekir girmiş demek ki 😂

Ugrblgc

Cevaplar için teşekkürler tabiki bir önemi yok ama insan merak ediyor anne baba da tekir yok hatta birisi kırık kulak diğeri de değil ama dedelerde bir yere gtekir girmiş demek ki 😂

Sezgek

Çok normal ülkede o kadar fazla bilinçsiz merdiven altı üretim var ki araya bir tekir karışmasını dert etmemişlerdir iyi de olmuş en azından gen havuzuna biraz sağlam gen girmiştir