Zara Vermeden Nasıl Engelleyebilirim?

emrezrtrk

Kedimin mama kabinin etrafında karıncalar var sanırım sıcak havalar 'dan dolayı ve kedim onları yer filan diye korkuyorum sizce ne yapabilirim?

6 CEVAP

Erza

Mama kabınızı biraz büyük bir kabın içine yerleştirin ve alttaki kabın içine su koyun. Kesinlikle işe yarıyor.

Kedimekim

Mamasını gün içinde parcalara bölerek azar azar verin ki kap da mama bırakmasın böylelikle karıncalarda gelmemiş olur

Feronia

Kabın etrafına kurutulmuş kedi otu serpin veya kedi otu yağı/çayı sıkın. Karıncalar kedi otundan nefret eder.

emrezrtrk

Teşekkürler.

canakavi

En basiti kabın etrafına limon sıkın halka oluşturun karıncalar kesinlikle gelmicektir hatta sıktığınız limonuda mama kabının yanına bırakın veya karıncaların çıktıkları yuva girişine bırakın ordan cıkmadıklarına baska yöne kazıya başladıklarını göreceksiniz

emrezrtrk

Kediler turuncgilden nefret eder diye duydum kesim de gitmez mi