Kedimin Çenesinde Yara Çıktı

ygtrece

Kedimin çenesinde böyle bir yara çıktı ne olduğunu bilenler yardımcı olabilir mi?

8 CEVAP

ygtrece

Evet o bölgede dökülme de var. Veterinere gittim mantar olmadığını söylediler kedi aknesi ya da bir şeyin alerjisi olabileceğini söylediler. Dr.Animal veya Cristalin ile temizlememi söylediler. Bağışıklığımız da düşmüş ekstra takviye verildi.

IIREMMM

o bölgede dökülme de var mı? boyut olarak da bu fotoğrafı attığınız gün ile aynı boyutta mı hala? belki mantar olabilir diye düşündüm ama siz veteriner hekiminizden bir görüş alın mantarsa zaten ona göre bir tedavi düzenlenir

Sevimcolak

Crystalin veya Dr. Animal olabilir temizleyin pamuğa sıkıp bir şeye karşı alerji olmuş gibi duruyor bu aralar yediği fazla şey dokunmuş olabilir yas mama malt vs. Fazla olanı bulmaya çalışın her gün verdiğiniz malt olabilir örneğin

Ketonmanya

Merhabalar.

"Muhtemelen kedi aknesidir, kedilerde sıklıkla görülür, zaman zaman tekrarlayabilir ama uygun solüsyonlarla temizlemekle çabucak geçer ve bulaşıcı değildir, endişelenmenize gerek yok" yazmaya gelmiştim ama siz zaten veteriner hekiminizden gerekli bilgiyi almışsınız. :)

Çok geçmiş olsun, bol patili günler diliyorum. :)

ygtrece

Çok teşekkür ederim. Başınıza geldi mi tedaviye ne kadar sürede yanıt alabilirim herhangi bir bilginiz var mı?

Ketonmanya

Rica ederim. :) Benim kedime de birkaç yıl önce olmuştu. Birkaç kez lens solüsyonuyla silmiştim çenesini, o zamanlar bildiğim ve evimde olan tek organik dezenfektan oydu. :) Sonra kendiliğinden çıktı tüyler. Kaşımadığı için de çok kısa sürmüştü.

ygtrece

Tekrardan teşekkür ederim umarım tekrar yaşamazsınız iyi günler diliyorum

silella

Kedi aknesi oluşmuş kedinizde. Kekiği kaynatıp soğuttuktan sonra suyunu pamuğa döküp kedinizin çenesini silin. Günlük olarak yapın geçene kadar. Aynı zamanda mama ve su kaplarını her gün yıkayıp hijyenine dikkat edin. Bu şekilde önleyip, kurtulabilirsiniz. Geçmiş olsun 💙