Kediye Kuş Tüyü Vermek

Sutunannesi

Bugün balkonumuza bir güvercinin tüyü düşmüş bende balkondan aldım yıkadım acaba kedime versem oynar mı diye ama kedim bildiğiniz kafayı yedi. Önce deli gibi koklamaya başladı ama deli gibi kokluyordu sonra aldı ağzına kaçırdı bende yemesinden korktuğım için peşinden gittim almak için ama bana saldırdı vermemek için kanlı bir savaştan sonra almayı başardık şimdi de her yerde delirmiş gibi o tüyü arıyor yerleri falan kokluyor. Vererek iyi bir şey mi yaptım kötü bir şey mi bilemedim. Gerçekten delirmiş gibiydi. Hala arıyor onu. Versem yer miydi bilemediğim için korktum büyük bir tüydü çünkü saplı olanlardan. Saçma bir konu başlığı oldu ama gerçekten meraklardayım neden böyle olduğu hakkında

4 CEVAP

ursaminor

Yahu kedilere oyuncak için yapılan oltaların ucunda gerçek kuş tüyü var. Daha dayanıklı olduğundan genelde devekuşu tüyü kullanılır.
Güzelce yıkadıysanız, hastalık bulaşma sıkıntısı da olmaz. Onlar içgüdüsel olarak seviyorlar tüylerle oynamayı. Mahrum bırakmayın :)

melikedrsn

Merhaba eğer küçük değilse verebilirsiniz ağızına alır ısırır ama yemez merak etmeyin bence verin kediler tüyleri ve tüylü şeyleri çok severler :)

Mariana

İçindeki avcılık iç güdüsü de olabilir tüylü birşey görünce kimin kedisi delirmiyor :)

Reyaura

Benim kedimde aynı şeyi alüminyum folyoya yapıyor. Top şekline getirip gösteriyorum alana kadar deliriyor aldiktan sonra daha fazla deliriyor. Hatta geri alırım diye korkup alip kaçıyor. Deli gibi evde ariyor kaybettiği zaman . Bence çok sevmiş o yüzden:)