Kedim Kızgınlığa Girmiş Olabilir

eccakir

Merhaba kedim 6 aylık dişi. Bu sabah fazlasıyla bağırmaya ve yerlerde yuvarlanmaya başladı birde poposunu havaya kaldırıyor. Kızgınlığa mı girmiş nasıl emin olabilirim ? Eğer kızgınlıktaysa ona nasıl davranmamız ve ne yapmamız gerekiyor? Tecrübeleriniz paylaşırsanız çok sevinirim ne yapacağımızı bilmiyoruz bağırmasıda acı acı insan üzülüyor onu böyle görünce.

7 CEVAP

Heiter

Kısırlaştırmayı düşünüyorsanız, kızgınlık geçtikten sonra kısırlaştırın. Düşünmüyorsanız da kızgınlık belirtilerine alışmanız lazım. Çiftleşip gebe kalana kadar belirli aralıklarla kızışacaktır çünkü.

limtrf

Bir hafta-on gün kadar bu şekilde olacak. Gerçi bilemiyorum bir arkadaşımın british kedisinin kızgınlığı 3 gün sürüyordu. Ona yapabileceğiniz hiçbir şey yok ne yazık ki bu dönemde :( Bizimki 10 gün kadar bize uyku uyutmamıştı. Benim dişi kedim tuvaletini kumun dışına yapmaya başlamıştı. Davranış bozuklukları üst seviyeye çıkmıştı bu demek olmuyor ki her kedide böyle olacak.. Kolay gelsin ve geçmiş olsun diyeyim. Kızgınlığın bittiğinden emin olduğunuz an kısırlaştırın emin olun en iyisi. İstanbuldaysanız vet önerebilirim. Malum dişi kediler için yüklü miktarda para isteyip bir gün bile klinikte tutmayanlar var

eccakir

Kısırlaştırmayı düşünüyoruz.

eccakir

Teşekkür ederim malesef İstanbul da yaşamıyoruz. Samsunda hayvan hastanesinde yaptırmayı düşünüyoruz aşılara gittiğimizde çok ilgili ve alakalılar. Geçmesini beklemekten başka çare yok o zaman.

Miniminimini

Kizginlik donemi boyunca oyun oynatin enerjisini baska seylere yonelendirin, biraz unutmasina yardimci olur daha hafif gecirebilir.

Kedimekim

Saydiklarinizin hepsi kızgınlığa girdiğinin birer göstergesi. Aslında çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız pek de yapabileceğiniz bir şey yok. Çünkü şu an iç güdüsel olarak bir erkek kedi arayışında. Bu dönemde onunla daha çok oyunlar oynayıp o hareketlerini yarıya indirebilirsiniz çünkü oyun sırasında akılların da sadece oyun oynamak oluyor. Bir de daha fazla sevgi ve ilgi gosterebilirsiniz

eccakir

Oyun oynamıyor ki bi türlü ilgisini çekemedik oyuna. Sevgi ve ilgi gösteriyoruz kucağıma alınca biraz sakinleşiyor yüzünü yüzüme sürüyor.