Mama Yemesi Azaldı

Minminik

merhaba, 10 aylık kısır erkek tekir kediyiz
hills yavru tavuklu kısır kullanıyorum, baştan beri çok sevmedi ama yiyordu ama artık iyice yemesi azaldı. balıklı kısır aldım hills onu da hiç yemedi, mamadan ziyade genel olarak bişey yemiyor mesela gimcatin latte ve yogurduna bayılırdı şimdi zorla ağzına sokuyorum anca yiyor, yaş mamada aynı şekilde sevdiği yaş mamaları artık yemiyor
genel anlamda 1.5 aydır az yiyor veteriner sağlıklı bişeyi yok diyor ama zayıflamaya başladı zaten hareketli, önereceğiniz birşey var mı iştah açıcak.
mesela fortiflora aldım kabız diye mama üzerine döktüm bayıla bayıla yedi, ama sürekli kullanılacak bişey değil

5 CEVAP

AhsenAise

Hills kedilerin pek severek tuketmedikleri bir mama imiş,kedi evi olan ve yaklaşık 240 kediye bakan bir hanım söylemişti,destek amaçlı gelen hills mamaları açlıktan olseler yemiyorlar dedi, Royal canin genellikle sevilerek tuketilen bir mama isterseniz ona bir şans verin

blue_hpood

tavuk, ciğer, balık, kuzu haşlama, özellikle suyuyla birlikte. bir deneyin, yaş mamaya para verilmez şu an.

kang14

Agız içinde yara ya da dişlerinde çürük olabilir mi? Agrısı varsa yemez

theyusra

büyüdükçe huy değiştirdikleri için böyle şeyler normal. benimki de küçükken önüne ne koysak yerdi şimdi yaş mamayı bile seçiyor. yaz geldiği için sıcaktan da yemek istemiyorlar.

Minminik

Gecen gun ciger hasladim suyu ile verdim tadina bile bakmadi pesinden kostum resmen yesin diye...
birde yeni bi huy gelistirdi hic bisey yemio agzio zorla surersek tadini alirsa onuda zorla iki parca yiyor
Niye boyle anlamadm