Köpeklerin Yaşı Nasıl Anlaşılır

Kaplankedi

Köpeklerin yaşını nasıl tahmin edebilirim

1 CEVAP

Alika

Dişlerine bakarak anlayabilirsiniz. Fakat yaşını geçmiş köpeklerde beslenme kaynaklı yanıltıcı olabilir.
3 haftasını tamamlamayn köpeklerde diş görülmez. Dört haftadan itibaren diş çıkar ve 3 aylık olana kadar bu diler 28 e tamamlanır. 4 yada 5. aydan itibaren süt dişleri dökülüp kalıcı dişler gelmeye başlar ve 7. ayına kadar tamamlanması gerekir.

2-3 yaşından itibaren dişler matlaşmaya başlar,Tartar gözlemlenir
5 yaş üstünde diş etinde hastalıklarr ve dişte ciddi hasrlar
10 yaşına gelen bir köpekte diş kayıpları görülür