Uzun Tüylü Kedilerin Tüyleri Kesilmeli Mı?

Fistikpasa

Malum havalar ısındı kedim de artık sürekli soğuk yerler arayışı içinde. Kedim iran kedisi ve tüyleri çok uzun sizce kedimi traş ettirmeli miyim rahat etmesi bakımından?

3 CEVAP

mrayT

Kedilerin tıraş ettirilmemesi gerekir.Kedinizi deri hastalıklarına karşı çok çok daha savunmasız bırakır.depresyona girme riski bile var.Bu aylarda kediler normalden daha çok tüy döküyor doğrudur.Ama buna en etkili çare kedinizi her gün düzenli taramaktır.Böylece tüy dökülmesini en aza indirmiş olursunuz.Lütfen tıraş ettirmeyin🙏🏻

Cennet29

Kediler asla traş edilmez. Tüyler onları sıcaktanda soğuktan da koruyor.

burcingltkn

Allah onun tüylerini ona göre vermiş tüyler yazın sicaktan kışın soğuktan korur tras aksine hastalanmasına ve psikolojik bunalıma sebebiyet verir