1 Ay Evde Değiliz

sarman2020

Merhaba,bizim sokakta beslediğimiz bir kedi var (tam olarak sokakta değil sabah evde kalıyor, gece dışarı çıkıyor)Bizim 1 ay boyunca başka bir şehirde kalmamız lazım.Bu süreçte kedimiz ne yapmalı onuda götürmelimiyiz yoksa bir komşumuza mamasını bırakmamız yeterlimi.Bu arada eğer yanımızda götürürsek tanımadığı bir evde kalabilir mi tutabilir miyiz?Onu tek bırakmak istemiyoruz.Kedimizin bir ay boyunca hafif geniş bir kutuda kalma ihtimali var mı yada 1 ay boyunca sadece mama kabı kapıda olsa yeterlimi?Onu götürmek mi doğru olur bırakma mı?(1 hafta sonra gidiyoruz)

11 CEVAP

KediLana

Kendiniz 1 ay boyunca o hafif geniş kutuda durun bakalım psikolojiniz bozuluyor mu bozulmuyor mu

AhsenAise

Komsunuza mama bırakın

Mehmet163727

Götürmek onu strese sokabilir çünkü rutinlerine bağlı hayvanlar. Bir kutuya koymayı düşünmeyin bile. Ama komsunuza 1 aylık mama bırakıp düzenli besleme yaptırabilirsiniz

aslihan_e

Zaten gece dışarı çıkıyorsa o kedinin başına her an her şey gelebilir, sürekli buna hazırlıklı olmanız gerek. Gece evde yatsa gündüz çıksa daha güvende olurdu, gece köpekler gezmeye çıkıyor.

blue_hpood

sokağa alışkın bir kediyi bir eve alıştırmak çok zor, sahiplenilmesi için bile mücadele etmek gerekli. götürmeyin, biri sürekli beslese yeter.

sarman2020

Çok teşekkür ederim.
Öyleyse komşuya mamasını bırakıp gidiyoruz :)

sarman2020

Evet doğru,ama kedi işte bir türlü dediğiniz gibi alıştıramadık geceleri bazen onu uzaktan takip ediyoruz bazende camdan genelde duvarların üstünde takılıyor yaşlı olduğu içün çok hareketli değil ama bir köpek görürse direkt apartmana giriyor ordanda eve.Ama yinede saldırı riski var dikkat etmeye çalışıyoruz...

Emirrckr

Sokağına alışkın bir kedi,farklı bir şehir onu ekstra ürkütebilir.
Evden kaçarsa kaybolabilir bence hiç risk almayın kedinizin düzenini değiştirmeyin.
Güvenilir bir komşunuzdan bir ay boyunca rica edersiniz.
Bir kutu vs.bırakabilirsiniz evet eğer yatmak isterse de orda yatar sonuçta eve giremeyecek.

Emirrckr

Eğer gideceğiniz şehirde sadece evde tutarım diyorsanız olur ama muhtemelen sokağa alışkın bir kedi de 1 ay evde kapalı duramaz.
İlla çıkmak isteyecek,salmazsanız belki bir yolunu bulup kaçacak.
Bu durumda dediğim gibi etrafı hiç tanımadığı için kaybolabilir.

sarman2020

Görüşleriniz için teşekkür ederiz faydalı olacak :)

sarman2020

@KediLana Merak etmeyin öyle bir şey yapmam.Yanlış anlatmışım demek istediğim apartmanda bir kutu olsa girip çıksa komşumuzda mama kabını falan dolu tutsasaydı.Zaten kediyi bir ay boyunca kutuda tutmaya vicdanım el vermez:)