Yavru Kedim Kuru Mama Yemiyor

nedizkk

Kedimi 2.5 aylıkken sahiplendim benden önce bakan yavru olduğu için haşlanmış tavuk vermiş ve kuru mamaya alışkın değil yaklaşık 1.5 aydır bu şekilde idare ediyoruz birde yaş mama yiyor tavuguna ve yaş manasına azıcık kattım kuru mama ancak nafile yemiyor çözüm bulamıyorum

3 CEVAP

Sevimcolak

Az miktardaki kuru mamaya tavuk suyu ekleyin belki cazip gelir kokusu ya da mamayı rondodan geçirip püre gibi yapıp tavuk suyuyla karıştırın veya yaş mamaya karıştırın püre gibi, kokusuna ve tadına alışsın sonra sonra mamanın boyutunu rondodan daha büyük taneli geçirin kademeli olarak ekleyin

Minminik

Yas mama ile kuru mama karistirarak verin ac kalinca yiyecek 1 gun ac kalsin bisey olmaz

Sevimcolak

Kediler bir seyi yemedi mi mümkün değil yemiyorlar :/ mamayı degistirebilirsiniz belki de