Yeni Eve Asil Alisicak ??

dilex

Arkadaslar kedimi yeni bir eve yeni bir ortama nasil alistirabilirim ? 3 aydir yasadigimiz yalniz evden,ailemin yasadigi eve geldik.2 gundur koltuk arkasinda saklaniyor :( duzelir mi? Alisir mi :(

7 CEVAP

Amedsoner

Düzelir. Önce kendi haline bırakın. Mamasını suyunu eksik etmeyin. Sonra seversiniz mamasını yerken alışır.

aysegunerr

Kendini güvene almak, ortamı gözlemek için koltuğun arkasında saklanıyordur. Yabancı bir yer sonuçta güven duyması lazım bunun için sabırlı olun. Girdiği yerden çıkarmaya çalışmayın. Sakin bir ses tonuyla seslenip ödül maması verebilirsiniz. Mamasını suyunu görebileceği bir yere koyun. Kedimi yeni eve götürdüğümde kendi odama mama, su ve tuvalet kabını koymuştum. Çünkü ilk koltuğun altından çıkmayıp saatlerce yemedi içmedi bizi izlemişti. Benim yanımda güvende hissedeceğini düşündüm. Odamda da yatağın altına saklandı bir süre sadece yemek yemek için çıkıyordu. Seslendim ödül mamasını yakınlaştırdım kokusunu alıp gelmesi için yedi geri içeri girdi :D Bir sonra tüm odayı gezdi. Kapıyı açar açmaz diğer odaları gezmeye başladı, evdekileri kokladı :D Güvende hissedince eskisi gibi ordan oraya koşmaya başladı.. Düzeliyorlar, biraz sabır ve ilgi gerekiyor.

guineapigela

düzelir kedinizi özgür bırakın etrafa baksın tanısın o kendi kedine alısır

mia1598

Alışır tavuk ve ıslak mama yardımcınız olabilir sık sık vermeyin ama en azından koltuğun arkasından çıkmasına yardım eder

patiirma23

Merhaba benim de kedim 2 yaşındayken taşındık üstelik eve bir yabancı kişi de eklendi onun tanımadığı. Başta çok yadırgadı ve kaçmaya çalıştı öncelikle bunda dikkatli ol derim. Kapı cam balkon gibi yerlerin kapalı kaldigindan emin ol. Cunku eski kokusunu mu aradi ne yapti evin icinde bile kayboluyodu aklim cikiyodu. Evin icinde onun sevdigi seyleri goz onune birak eski duzenini hatirlasin. Bi kabahat yaparsa kizma bu onu etkiler. Bizimki koltuk tirmalardi o surecte hic kizmadim. Dolaptan giysi alir ona da izin verdim. Bol bol sevgi goster ona onunla konus. Mutlaka alisacaktir sabirli ol bol sans :)

dilex

Tesekkur ederim onerileriniz icin arkaadaslar

dilex

Tesekkur ederim onerileriniz icin arkaadaslar