Kısır Kedim Kızgınlıkta Gibi Davranıyor?

moonssalute

2.5 yaşındaki erkek tekir kedimi 1.5 yaşında falan kısırlaştırmıştım ama son birkaç haftadır aynı kızgınlığında yaptığı gibi bir şeyler istercesine miyavlıyor, çok ani enerji patlamaları yaşıyor ve normalde dışarıdan çok korkan, dış kapı açılınca en arka odaya kaçan kedim dış kapı açıldığında merak ediyor dışarıya çıkmaya kalkışıyor. Neden böyle davranıyor olabilir??

1 CEVAP

blue_hpood

normal karakteristik özellikleri gelişiyor da olabilir. bağırınca bir şeyler vermeye eğilimliyseniz sizi çabucak çözüp bunu kullanıyor, bilginiz olsun. miyavlamasını göz ardı edin. gün içerisinde de mutlaka enerjisini atmasını sağlamalısınız zaten. yorulması gerekli. cam ve balkonlarda file/tel güvenlik olması gerektiğinden bahsetmiyorum bile.