Kısır Olmayan Erkek Kedi Ve Yavru Dişi Kedi Hakkında

FFECEE

MERHABA 1 YAŞINDA KISIR OLMAYAN KEDİM VAR,EVDEDE 4 HAFTALIK DİŞİ KEDİMİZ VAR ANNESİNDEN AYIRMIŞLAR ÇOCUKLARIN ELİNDEN ALDIM,ACABA DİŞİ KEDİ BÜYÜDÜĞÜNDE KISIRLAŞTIRSAM ANLAŞABİLİRLER Mİ ÇİFTLEŞME ARZUSU OLUR MU ERKEK KEDİMİN

5 CEVAP

blue_hpood

erkek kedinizi acilen kısırlaştırmanız lazım. aynı ortamda asla kalamazlar, yavru kediyi sürekli sıkıştırabilir. daha fazla agresiflikten ziyade tam tersi davranışlarda bariz bir pozitiflik görülür kısırlaştırmada. yaşı da geç değil, 2-3 yaşındaki kedi rahatlıkla kısırlaştırılabilir. hatta çoktan kısırlaştırılmalıydı. yavru kedi daha fazla büyümeden erkek kediyi kısırlaştırın.

Emirrckr

Erkek kedinizi niye kısırlaştırmayı düşünmüyor musunuz,herhangi bir sağlık problemi mi var?
Eğer yoksa bence ilk olarak erkek kedinizle başlayın çünkü zaten çiftleşemediği için ekstra gergindir,yavru falan dinlemez atlar üstüne.
Özellikle 4-5 aylıkken ise hamile bile bırakabilir ki bu çok riskli bir şey.

FFECEE

Benim erkek kedimin yaşını malesef ki bilmiyoruz 2 yaşında olabilir diye tahmin edebiliyoruz sadece,belli yaştan sonra kısırlaştıma riskli olabiliyormuş diye çekiniyorum ve de kısırlaştıktan sonra daha asabi olur mu diye düşüncelerim var cesaret edemiyorum 😣

HaydutveNazli

Kasla goz arasinda disi kediyi hamile birakir ve rahat vermez, kisirlastirma icin kesinlikle guvendiginiz bir veteriner hekimden gorus alin kisirlastiktan sonra sakinliyorlar ayrica, bu sekilde disi icin cok tehlikeli. Belli bir yastan sonra kisirlastirma da 7-8 yas falandir min. 2 yas daha cok genc

KimJeongguk

Dişiyi değil erkeği kısırlaştırın. Dişi 4 aylık civarı olduğunda erkek kediniz sataşır ve zorla çiftleşebilir. 4 aylık dişiyide kısırlaştıramayacağınıza göre en yakın zamanda erkek kedinize kısırlaştırma randevusu alın.