Arkadaşlar Benim 2 Aylık Köpeğim Kanlı İshal Mi ?

Zelon54

Arkadaşlar 2 aylık köpeğim var iç dış parazit aşılarını yaptırdık gayet sağlıklıydı bu sabah bi baktımızda az bişey dışkısında kan buldum sizce kanlı ishal midir yoksa yemek ile ilgili mi ?

6 CEVAP

aslihan_e

Aşısı olmadan asla dışarı çıkarmayın, çıkarırsanız yere indirmeyin. Mecbur kalmadıkça veterinere de götürmeyin. Orada hastalık bulaşma riski çok yüksek. Bu şekilde aşı olana kadar onu korursunuz.

blue_hpood

kanlı ishal tehlikeli bir durum, dışkısına bakıp emin olmanız gerekir. bir veterinere danışın mutlaka.

Zelon54

Ya biz eğitim maması almıştık omamanın rengide koyu kan kırmızısı onu sindirmiş hayvan hayvanın maşallahı varmış gereksiz pimpiriklenmişiz

AyseMia

Ben de köpek bakmıştım, evet ne yerlerse o renkten dışkı yapıyorlar bu aklınızda bulunsun. 😊 Yeşil renkte ödül çubukları verdiğimde yeşil renkte dışkılıyorlardı mesela. Ama yine de olabildiğince dikkatli olmakta çok fayda var tabii. İdrar ve dışkıdan anlaşılıyor neredeyse bütün hastalıklar.

MelisRose

Merhaba,
Bir sorun olmamasına sevindim.
Sadece iç dış parazit kanlı ishale karşı koruyucu değildir.
Lütfen köpeğinizi tüm ilk aşılamaları bitmeden ki bu yaklaşık 3-4 ayı buluyor evden dışarıya çıkarmayın. Çıkarsa bile yerle temas etmemeli kucakta yada box içerisinde bulunmalı.

blue_hpood

köpek kucakta tutulmamalı, bir yanlışı düzelteyim. bir yere götürürken kutusunda götürmelisiniz.
şayet aklınıza takılan sorular olursa kral köpek ailesi’ni tavsiye edebilirim, bana çok yardımları dokundu.