Yavru Kedim Hasta Mı ?

4 aylık dişi kedim bu sabah itibariyle 2 defa kustu ve ishal oluyor dünde hiç bir şeyi olmayan kedi durup dururken birden böyle hasta oldu sebebi ne olabilir acaba mama olarak royal canin kullanıyorum

6 CEVAP

aslihan_e

Böyle bir durumda veterinere götürmelisiniz. Kedilerde bir gün içinde birden fazla kusma ve buna ishalin eşlik etmesi çok risklidir. Viral bir hastalık geçiriyor olabilir.

Sevimcolak

O kadar çok ciddi sebebi olabilir ki kusma ayni zamanda ishalle beraberse mutlaka tedavi gerektirir inanın tavsiye vermemiz cok zor burdan.Tek başına ishal olsa tavuk ve pirinç haslayin derdim ama kusma oldugu için yanlış bir çözüm olabilir ishalle ve kusmayla cok fazla su kaybediyordur vücudu serum alma ihtimali var su vermeye çalışın mutlaka siz de

İnşallah yoktur dua edin bizim için Rabbim bütün Hayvanları korusun

blue_hpood

aklıma direkt gençlik geldi. kusma ve ishal gençlikte görülür. özellikle yavru kedide.. sokaktan mı sahiplendiniz? hekime gösterdiniz mi? durumu nasıl?

Sokaktan sahiplenmedim tanıdığım birinden aldım kusması sadece 2-3 defa oldu bir daha da kusmadı sadece ishali devam ediyor şu an enerjisi yerinde oyun oynuyor mama fazla yemiyor suyunu içiyor sabah ilk iş veterinere götüreceğim zaten aşılarımız da tam bu arada

blue_hpood

aşı yaptırmadan önce hastalığının olup olmadığını öğrenin, hastaysa aşıyı kaldıramayabilir. iştahsızlık ve ishal yine tehlikeli. dün bir şeyi yoktu, cümlesi beni endişelendirdi. umarım bir şeyi yoktur.