Lütfen Bakın Kısır Dişi Kısır Olmayan Erkek

Senemasamaz

Merhaba 4 yaşında erkek kedim var kendisini belli sağlık sorunlarından dolayı kısırlaştırmadık şuan eve kısır olan 1 yaşında dişi kedi geldi geçici yuva oldum ama kedim bir anda çok değişti sürekli miyavlayıp çiftleşmek istiyor kedimi bugün kısırlaştırmaya götürmeli miyim yoksa diğer kediyi evden 1 hafta 10 gün uzaklaştırıp bu sürede kısırlaştırmalı mıyım? Çünkü uyumadı bile uykusuz bir şekilde anestezi alması sorun yaratabilir mi

2 CEVAP

burcingltkn

yanı artık gecmıs olsun o kedı evden gıtse bıle sızın kedınız sureklı bu sekıldle davranmaya devam edıcek ısemeler koku bırakmalar ve evdekı nesnelere kerkenmelerı olacak ayrıca kedı kısırlastırma surecınde uykusuz anestezıyı gectım saglık durumu el verır mı gaz anestezı mı ıgnelı anestezı mı olacak bunlarda onemlı gaz tavsıyedır kesınlıkle ıgnelı anestezı tehlıkelı ve eskı bır yontemdır.Erkek kedılerde bu huy olareak da kalabılyor keske kısırlastırma konusu onceden yapılsaymıstı

aslihan_e

Kısırlaştırılacak kedi dişi olsaydı o şekilde yapardınız ama erkekler için böyle bir şeye gerek yok. Anesteziyi alınca uyuyacak zaten dinlenmiş olur. Dişilerinki gerçekten ağır bir operasyon ama erkek kediler anlamıyor bile. Sağlık sorunu ne boyutta bilemiyorum o yüzden veteriner karar vermeli.