Kedim Kızgınlık Döneminde.

Merhabalar.
Benim 5 Nisan’da bir yaşına basacak bir dişi kedim var. Son bir haftadır eve tuvaletini yapmaya başladı, sürekli yüksek sesle miyavlamaya başladı. Bir de apartmanımızda erkek bir kedi var, ev kapısının altına gözlerini dikip sürekli miyavlıyor; resmen onu çağırıyor. Çiftleştirmek doğru bir karar mı olur? Daha benim gözümde çok küçük, o yüzden çekiniyorum açıkçası. Yoksa kızgınlık döneminin geçmesini mi beklemeli miyim? Uzun saatler işte olan biriyim, maalesef ona bu döneminde ilgi de gösteremiyorum. Ama o miyavladıkça içim gidiyor.

1 CEVAP

riuhole

Yavruları güvenle sahiplendirebileceğiniz ciddi ve sorumluluk sahibi kimseler tanıyor iseniz çiftleştirebilirsiniz. Ben şahsen yavrulardan ayrılamayacağıma inandığım için kedimi 1 yaşından sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum. Kızgınlık döneminde kedinizle biraz daha fazla ilgilenmeniz gerekiyor, onunla sık sık konuşup başını sevin ve çokça oyunlar oynayarak meşgul edin. Bunun için vaktiniz yok ise ona zarar vermeyecek birkaç hareketli oyuncak edinin (zıpzıp toplar, pilli ya da kurmalı fareler vs.) geceleri yatmadan önce kedinizle lazer ya da oyun çubuğuyla da oynamanızda onu yormanızda fayda var bu sayede biraz daha uyuyup geceleri bağırması en aza inecektir. Ayrıca kediniz nane seviyorsa suyuna birkaç yaprak taze nane koyabilirsiniz. Bu kedileri çok rahatlatıyor. Kediniz yerde sürünüp poposunu size kaldıracak, poposunu kaldırarak yatacaktır lutfen genital bölgesine kulak pamuğu yahut herhangi bir cisimle yaklaşmanızı öneren kimselere kulak asmayın ve genital bölgesine mümkün oldukça teması kesin. Kendi sıvı salgılıyor olacaktır. Kapılara ve pencerelere dikkat etmeyi de ihmal etmeyin şimdiden kolay gelsin:)