Kedimi Traş Ettirsemmi

kedimin ana tüyleri çok cansız ful biotin vitaminine geçtik bu mevsimlerde tüylerini kestirmek doğru olurmu

3 CEVAP

muratt_dgn

kedinizin tüylerini asla kestirmeyin kediniz strese girer ve bu onun için hiç iyi olmaz zaten sağlıklı bişeyde değil

blue_hpood

lütfen benzer sorulara bir bakın, şu aylar gelince 200 kişi aynı soruyu soruyor, aynı şekilde cevaplamaktan ben yoruldum. kürklü canlılar traş edilmez, getir biz hallederiz diyen veterinerden de koşarak uzaklaşın. kedileri sıcaktan ve soğuktan tüyleri korur. traş ederseniz savunmasız kalırlar. ayrıca hayvana gereksiz yere anestezi vermek demek. hiç girmeyin o toplara. her gün normal bir fırçayla, haftada bir de orijinal furminatörle tarayın. kaliteli mama, gerekli aktivitenin yapılmasıyla birlikte tüy dökümü çok çok azalır. hâlâ aşırı bir tüy dökümü varsa bunu hekime sormalısınız. ne yaparsanız yapın tüy dökümü sıfıra inmez, bu da bilginize.

nlyerd

Kesinlikle tıraş ettirme benim kedimin aşırı derece de psikolojisi bozuldu evde bir tane daha kedim var normalde çok iyi anlaşan çocuklarım resmen düşman oldular birbirlerini parçalayacak derece de kavga ediyorlar ve hala duruma alışamadılar ayrı odalarda tutmak zorunda kaldım kesinlikle yaptırmayın