Kedime Dış Parazit Yaptırdım Ancak Kaşıntı Oluyor.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 15 gün önce dış parazit yaptırdım kedime. Ancak son zamanlarda normalden çok kaşınıyormus gibi gelmeye başladı. Boyun kısmını kasimaya başlayınca çok yoğun şekilde kaşiyor. Dış parazit yapıldığı halde kediye bit pire bulaşabilir mi. Bit taragiyla taradım ancak koyu renkli olduğu için anlayamadım da, varmı yokmu

3 CEVAP

Birde maması kargodan gelmeyince aç kalmasın diye başka mama kullanmiştim. dün bugün kendi mamasını yedi. Ama kaşıntı hala bulunuyor. Ondan da kaynaklı olabilir mi

Emirrckr

Mama değişiminden kaynaklanabilir.
Ayrıca dış parazit kaynağı yakınlarda ise hala bulaşıyor olabilir.
Dış parazit damlalarının mantığı,kedinin üzerinde kan emen mevcut parazitleri öldürmektir.
Yeni parazitlere karşı koruma sağlar ama o yeni parazitlerinde kedinizin kanını emmesi lazım.
Ancak ev ortamındaysanız ve herhangi bir pire belirtisine rastlamadıysanız mama kaynaklı olması çok daha muhtemel.

Evin içinde rastlamadım. Sürekli aynı yeri kaşımasindan dolayı da bit pire mi diye şüphelendim. Kendi mamasına geçti mamadan kaynakliysa ne kadar daha kaşınma sürer. Buarada cevap verdiğiniz için çok teşekkürler