Kedimi 10 Günlüğüne Terk Ettim, Döndüğümde Çok Gelişmişti

Merhaba, İzmir'e 10 günlüğüne gitmek zorunda kaldım. Yola çıkmadan önce kedimin kutu mamasının kapağını açtım, suyunu doldurdum. Geldiğimde su bitmişti ve maması doluydu. Neredeyse hiç yememiş gibiydi. (Sokak kedisi, evde durmadığı için pencereler hep açık, dışarı çıkıp duruyor.) Eve geldiğimde çok gelişmişti kedim, nasıl oldu anlamadım. 1 yıllık gelişimini 10 günde tamamlamış gibiydi. Kedim olduğunu bile anlayamamıştım ilk gördüğümde. Yüzü biraz değişmiş, patileri, kuyruğu uzamış. Kedim adeta 1 yıllık gelişimini 10 günde tamamlamış. Kedimi ilk defa terk etmek zorunda kaldım ve karşılaştığım durum bu. Bunun nedeni ne olabilir?

4 CEVAP

Minminik

cenaburabbilalemin?
kediler hızlı büyüyorlar, 1 hafta ara ile 600-700 gr alıyorlar tam büyüme evresinde

cat_expert

Sizin gözünüze öyle gelmiştir o kadar kısa sürede bu kadar büyük değişiklikler olmaz.

Yavru ise belki ama 1 yaş üzerindeyse zor.

Emirrckr

Kaç aylıktı kediniz?
Eğer 1 yaşından küçükse normaldir çünkü yukarıda da denildiği gibi 1 yaş altı kediler,gelişme döneminde gerçekten çok hızlı büyüyorlar.
Yani 10 gün değil 4-5 gün sonra dönseniz bile değişimi farkedebilirdiniz.

Özür dilerim yazmayı unutmuşum, kedim 2 yaşında ve ben de çok şaşırdım, anlam veremedim ama gerçekten 10 günde çok gelişmiş. bana öyle geliyor falan diyorum ama patileri, ve kuyruğu uzamış, kemikleri gelişmiş. hâlâ anlam veremiyorum