Kedim 2.5 Aylık Oldu Ve Günlük 70 Gram Mama Veriyorum 4 Öğün Şeklinde Sizce Uygun Mu

NEA2710

Kedim 2.5 aylık oldu ve günlük 70 gram mama veriyorum 4 öğün şeklinde sizce uygun mu

8 CEVAP

burcingltkn

Ben şeyi anlamıyorum gramla mama verme olayını ben ve cevremdeki herkes için söyliyorum kedilerimizin mama tabağı hep doludur aciktikca yer fazlasını kendince gömerek saklar :)

Cemalchief

Verdiginiz mamaua gore degisir, mama arkasinda tavsihe edilen cizelgeye bakabilirsiniz

KimJeongguk

@burcingltkn

Malesef her kedi sizinki gibi değil. Benim kedim kilo almaya yatkın bir kedi ve tabağı ne kadar dolu olursa olsun tek seferde yiyebilecek kadar iştahlı bir kedi. Bu durumda bizim gibiler kedilerimizde obeziteye sebep vermemek için gramla vermek zorundayız.

@NEA2710

Sizin sorunuza gelecek olursak bence yavru kedinizi gramajla beslemeyin daha gelişim evresinde çünkü. Bırakın istediği kadar yesin 8-9 aylığa kadar.

blue_hpood

2.5 aylık, kabı dolu kalsın. gelişme döneminde. istediği kadar yesin, 6 aydan sonra öğünle beslemeye geçersiniz.

NEA2710

Öncelikle veteriner hekimimiz böyle vermemi tavsiye etti 65 ile 70 gram arası vermeniz en doğrusu olacaktır gelişimine katkı sağlar hicbir sıkıntı olmaz dedi ama yinede benim içime sinmedi ben de sormak istedim zaten malt ve ödül mamasında veriyorum üstüne üstlük obeziteye karşı dikkatli olmam da lazım diye düşünüyorum şuan 2.630 kilo mama markamız N&D arkasında böyle vermemiz yazıyor...

Emirrckr

Bu yaşta obez olmaz,
Dediğim gibi zaten boyu sürekli uzama eğiliminde,vücudu ve kemikleri de sürekli gelişiyor.
Haliyle obeziteye varacak bir kilo artışı yakalamanız çok zor.
Eğer profildeki kediyse tekir zaten yani kilo almaya yatkın ve miskin bir kedi değildir eminim :))
Bol bol enerjiye ihtiyacı var onun.
En azından ilk 6 ay serbest besleme uygun.
İri bir kedi obez bir kedi demek değildir,aksine kemik gelişimi gayet iyi gerçekleşmiş demektir.
Ancak tabiki son karar sizin,
Gramla beslemeye devam etmek istiyorsanız mamanın arkasındaki yönergeye uygun bir şekilde hareket edebilirsiniz.
Kedinize yetip yetmediğini anlarsınız zaten.

Emirrckr

Bende katılıyorum arkadaşlara,
Henüz gramla beslemek için erken.
Gelişme evresinde zaten sürekli boyu uzayacağı için kilo almaya çok elverişli olmayacak.
Serbest besleme yapmanız daha uygun olur eğer mamasına alışıksa.
Yani tabağı boşaldıkça doldurun.
Veya hiç olmazsa sabah,akşam üzeri ve gece yatmadan önce gibi belli saatleri belirleyin.
O saatlerde tabağını tamamen doldurun.
Zaten yine anca bitirir :)

NEA2710

Ve birde obez olur ise diyet kedi mamaları ile uğraşmak hiç istemiyorum zaten şuan keyfi yerinde paşam yayıla yayila uyuyor...