Yavru Kedide Ağız Kokusu

somnium

merhaba. kedim 2,5-3 aylık. sahiplendiğim günden beri ağzı kokuyor lakin aşırı rahatsız edecek derecede değil. royal canin kittin kullanıyoruz, yerken kırabiliyor bir sıkıntısı yok. haraketli, iştahı yerinde. dişlerini kontrol ettiğimizde diş etlerinde herhangi bir sorun gözükmüyor. çoğu şeyi ısırıyor, sanırım dişleri kaşınıyor.
internette biraz araştırma yaptığımda, veterinere sorduğumda diş değişim döneminde olabileceğini söyledi. çünkü bebek dişlerinin hepsi çıkmıştı, değişim döneminde dediler. siz de buna benzer bir durum yaşadınız mı yavrularınızda?

4 CEVAP

_aleykmsl_

pek çok kedide olabiliyor lakin *diş jeli ve fırça *kullanmanızı öneririm biz yavruluğundan bu yana kullanıyoruz bu sebepten diş dökme dönemlerinde bile asla koku olmadı bakım yapılarak önlenebilir bu sorun

gizmssahinn

Tanıdığımızın bir kedisinde de aynı durum oldu uzun süre devam etti ağız kokusu sonra kendiliğinden bitti.

AsumanAtilgan

Benim 2,5 yasindaki kediminde agzi koktugunu soyledi veteriner disleri cok sari Bunin diger kedilerime gore deyince ve yas mama ve ev yemekleri vermememi soyledi.

Coconutbey

Benim kedimin de yavruyken böyleydi sonra geçti tabi kullanılan mama da cok önemli bazı mamalar aşırı koku yapabiliyor