Mystic Mama Sokaktaki Kediler İçin İyi Bir Mama Mı Sizce?

kromli

Herkesin malumu mama fiyatları aşırı pahalı ben sokaktaki kediler için daha önce enjoy veriyordum sonradan mito aldım bir kaç kere. Sonra içerik karşılaştırması yaptığımda mystic marka mamanın içeriğinde gerçek et var diğer dediğim mamaların içeriğine batığımda ise hayvan proteini yazıyor yani et yok diyebiliriz. Mito hakkında olumsuz yorumlarda okudum. Mystic aldım beslemek için farklı bir marka mı almalıyım sizce yoksa iyi mi bu marka.

8 CEVAP

angorakedi

Merhaba, ben daha önceden kullanıyordum balkonda beslediğim kediler için. İçerik olarak fiyatına göre iyi ama en son aldığım Mystic mamayı sokak kedilerinin neredeyse tamamı beğenmedi, mama kabı 2-3 günde anca bitiyordu bu yüzden Micho mama ile değiştirdim. Micho ve Mito mamayı test ettim ve bizim kedilerin geneli yiyor. Size de aynısını yapmanızı öneririm, 1kg lik açık mamalardan alıp deneyin bence çünkü kediden kediye değişebiliyor. Eğer vaktiniz varsa olabildiğince ucuz balık veya tavuk ciğeri alıp verin biraz haşlayıp, ya da marketteki ucuz sosislerden. Bunlar ucuz kuru mamalarla aynı fiyat hemen hemen ve taze et. Sokak kedileri için malum fiyatlardan dolayı çok fazla seçici olamıyoruz kuru mamalarda ve en önemlisi karınları doysun yeter diye düşünmek zorundayız çünkü seçenekler çok kısıtlı.

Cennet29

Mystic 1 yıl önce kullandık anne ve yavru kedilere verdim bayılmışlardı. Bir sorunları da yoktu. İçeriğini bozmadıysalar kullanmanızı öneririm

kromli

Şu ana kadar mystic mamayı yemeyen olmadı çevremdeki kedilerden ama elimdeki torba bitsin bir de farklı marka denerim. Zaten ciğer falan alıp haşlayıp veriyorum kedilere, sürekli mama vermeye kalksam bütçemi çok zorlayacak

angorakedi

Mystic yiyorlarsa güzel çünkü f/p olarak iyi bir mamaydı zamanında bayağı araştırmıştım. Haşlanmış ciğerin suyuna özellikle bayılıyorlar, bizimkiler önce suyunu bitirip sonra etleri yiyorlar :)

Cennet29

Mystic, micho, mito, Econature balık, reflex sokakta sevilen mamalar. Bütçem hangisine yetiyorsa onu alıyorum

AsumanAtilgan

Oncelikle, kediler bazi kalitesiz ama albenili (artik icerigi neyse?) severek yer fakat bu besleyici oldugunu gostermez. Ben sokak kedilerine Vancat almistim arastimadan sonra, guzel yiyorlar

AsumanAtilgan

Oncelikle, kediler bazi kalitesiz ama albenili (artik icerigi neyse?) severek yer fakat bu besleyici oldugunu gostermez. Ben sokak kedilerine Vancat almistim arastimadan sonra, guzel yiyorlar

kromli

Vancat mamayı bi ara bende kullandım ama içinde et yok baktığımda kurutulmuş et proteini yazıyor. Mystic mamanın içeriğine baktığımda mama çeşidine göre değişiyor ama yüzde 30-40 civarı kurutulmuş ve taze et yazıyor. Ben şahsen mama alırken içinde birazda olsa gerçek yenilebilir et olmasını istiyorum. Şu anlık denilen mamalara da baktım ama içerik olarak mystic çok daha iyi gibi duruyor