Kedim Kumunu Çiğniyor Ve Bazen Yiyor

Castielthecat

Kedim en başta sadece kumuyla oynuyordu ama sonrasında çiğnemeye ve bazen de yutmaya başladı. Bentoit kum kullanıyorum. Neden böyle yapıyor acaba? Aslında çok da iştahlı bir şekilde kuru mamasını da yiyor. Henüz 66 günlük. Lütfen yardımcı olun!!

7 CEVAP

ursaminor

@DEMET92
Kristal kumlar kanserojendir. Bunlardan uzak durmak gereklidir. Silikaya sürekli maruz kalmak hem sizin hem de kediniz için tehlikelidir.

Sütten kesilmiş kediler çok meraklı olur ve yemek olsun olmasın ne bulursa yerler genelde. Bu yüzden 3-4 aylık olana kadar topaklaşmayan kum kullanmanızı öneririm. Çünkü yediği kumlar midesinde de topaklaşabilir. Böylece en azından bunu önlemiş olursunuz.
Merak dışında kedinizde vitamin eksikliği olabilir ve kumuyla bunu kapatmaya çalışıyor olabilir.
Henüz bebek olduğundan gimcat baby paste almanızı öneririm. Henüz küçük olduğundan 3,5-4 aylık olana kadar az az vermelisiniz.

Öğrenme sürecindedir. Belki vitamin eksikliği olabilir ama kedinizin kum yemesi ölümcül olabilir. Yerken gördüğünüzde ağzından çıkarmaya çalışın şşşt falan diyin ve patileriyle Kumu eşeleyin.

bsecnl

kumu değiştirmenizde fayda var

DEMET92

benimki de yiyordu ince taneliydi. kristal kum aldım. şimdi sadece kokluyor. sorun çözüldü sanırım

Castielthecat

Önerebileceğiniz bir marka var mı?

Castielthecat

Peki yavru olunca kristal kum canını acıtmaz mı?

DEMET92

Kristal kumun taneleri küçük canı yanmıyordur gözlemlediğim kadarıyla. Bunu da bazen yemeye kalkıyor ama önlüyorum. Vitamin de kullanmayı düşünüyorum