Pencere Koruyucu

deniz_berkan

Arkadaşlar merhaba ,
pencereler için koruyucu ( sineklik vb ..) ne kullanıyorsunuz ? 10. katta oturuyorum cam açamıyorum malesef üstten bile açtığımda bir süreliğine sürekli gözüm kedilerde oluyor. önerebileceğiniz güvenli bir yöntem varmı ?

18 CEVAP

aleyn

bu arada üstten açık oldugunda da mutlaka sizin gibi göz kulak olmak gerek, hele o şekilde açık bırakıp gitmek büyük tehlike belki yapan arkadaşlar vardır diye yazıyorum. bir forumda okudum, yazan kişi üstten camı açık bırakıp dışarı çıkmış, kedi o aralıktan atlamaya kalkıp sıkışmış ve malesef eve biri gelene kadar da dayanamamış, ölmüş o şekilde.. bu yuzden o üstten açık camlara güvenmemek gerek..

Kedimekim

Kedi sineklikleri var ondan taktirabilirsin

aleyn

paslanmaz sineklik tel en iyi çözüm.

Reyaura

Ben normal sineklik taktirdim patisiyle itip açıyorlar varsa bende taktircagim:/

deniz_berkan

ondan korkuyorum bende normal sineklikle içim gene rahat etmez asla kilitli bişey olması gerek büyük zaten sürekli camda dışarıyı izliyor bir an yakalasa gidicek gibi :S ben bir arastırayım sanada yazarım bu kilit olayını Reyaura

aleyn

evet tabii ve çeşitleri de var bildiğim kadarıyla dışarı açılmayıp sadece içeri açılan gibi, hatta kedi terası diyorlar pencereye kediler için küçük telli balkon gibi bile yapılabiliyor. ne yaptırırsanız yaptırın mutlaka paslanmaz ve tel olsun çünkü plastik vb olunca delebiliyorlar paslanmaz olmayınca da çabuk paslanıyor ve değiştirmek gerekiyor..

deniz_berkan

yok ben balkon falan almıyım 10. kat ben bile korkuyorum içerden yazın korusun yeter :))

MiaDamlaa

Camı ne zaman üstten açsam direk atlamaya çalışıyor bizimki :/

Reyaura

https://www.*******.com.tr/review/product/list/id/7957/category/23/# ben bundan sipariş vericegim sineklik yaptırana kadar cama monte ederim bi bak istersen

Reyaura

https://www.*******.com.tr/cat-safety-net-bite-resistant-wire-reinforced-55021

Reyaura

Patisi çıkar kafası çıkmaz birşey olmaz :D

ursaminor

Aaaaa yaz gelmiş :)
Bu konu açıldığına göre demek ki havalar ısınmış, kedişler cama yapışmış :)

Arkadaşlar, aşırı derecede yaramaz olan kızımıza, tek darbeyle parçalandığı için sineklik dayandıramıyorduk. Ve pencere tepesi manyağıdır kendisi. Fotodan görülebileceği gibi en sevdiği yer orası.
Günlerce düşünüp şu çözümü bulduk: https://goo.gl/oi91PC
12 adet vida ile tutturup hayatla barıştık :D
İstediği gibi tırmanıyor, tırmıklıyor sapasağlam. Bizim de kafamız rahat. Miss

dilege

Yukarıda da bahsedildiği üzere kediler için çelik telden yapılmış sineklikler var. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey itilerek açılıyor olmaması. Patileriyle dayanıp ağırlıklarıyla açabiliyorlar ve direkt boşluğa geldikleri için tutunamıyorlar. Pileli yani yana sürülenlerden olması lazım baya sert oluyor öyleleri.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRHLbx7NJxos68UBhN0DvRn46aMazlBAIaM28Y36PTWGINa7vnMMEqHHL1KfQ

materyali şu şekilde: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTidcq3t9S07ckgXVpf74jwHdnD1ZmlxV7KL5iKYH6vHoD61uz6wrzKe0lY

deniz_berkan

kilitleri oluyormu bunların peki

deniz_berkan

kilitleri oluyormu bunların peki