Ense Damlası

Aminto

3 kedim var 2 si sürekli birbirini yalıyor vete götüremediğim için eve çağırdım iğne olmuyor dış parazit dedi ama ense damlasıyla ilgili korkularım var yalamalarını engellerim ama yine de korkuyorum damla tam olarak ne zaman kurur

4 CEVAP

Cakeyta

Eger kedilerinizin birbirlerini yalayacaklarini dusunuyorsaniz belki de 1 gunlugune farkli odalarda tutsaniz iyi olur. Cunku dis parazit damlasini yalamalari ciddi sonuclar dogurabilir, bence risk almaya degmez

Aminto

24 saat sonra yalanmasından sıkıntı olur mu

Emirrckr

Genellikle ilk 6 saat kesinlikle yalanmamasını söylüyor veterinerler.
6 saatte zaten büyük oranda kuruyor ama tabiki kediyi mümkünse 48 saat yıkamamak gerekiyor yine de.
24 saatten sonra yalasa bile zararı olacağını düşünmüyorum,zaten kendiniz de baktığınızda kurumuş olduğunu farkedersiniz.

Sevimcolak

Ayrı tutun yalarlarsa zehirlenirler