Erkek Kedi Kisirlastirma

nht

Erkek kediyi kisirlastirma yas ilerledikce daha mi riskli olur? Evet ise ne gibi?

7 CEVAP

KimJeongguk

Yaş ilerledikçe aldığı anestezinin riski çoğalıyor.

mehtapkaplan

Evet daha riskli olur..Kısırlaştırma erkek kediler için de oldukça faydalıdır. Bu operasyonla birlikte erkek kedilerde testis kanseri gelişme riski azalacaktır. Aynı zamanda prostat hastalıklarına yakalanma sorunları da ortadan kaldırılabilecektir. Geç kısırlaşan erkek kedilerde bu riskler daha fazla olacaktır.. Ben 7 aylıkken kısırlaştırdım oğlumu

KimJeongguk

4-5 yaşındaki kedi için bence pek riskli değil ama siz her türlü kontrollerini hemogram vs. yaptırdıktan sonra sonuçlara göre ameliyat ettirin. Sıkıntı çıkmayacağından emin olursunuz en azından.

nht

4 yada 5 yasindaki bir kedi icin cok mu risklidir?

nht

Birde gece miyavlamasi azalirmi yada bu yasa geldigi icin aliskanlik gecmezmi kisirlastirma olsa bile? Birde baska ne gibi negatif seyler olabilir?

Ketonmanya

Merhabalar.

4-5 yaşlarındaysa bazı kızgınlık belirtileri, kısırlaştırıldıktan sonra da alışkanlık olarak yapışabiliyor kedilere. Özellikle koku bırakmanın alışkanlığa dönüştüğünü çok sık duyuyorum kedi sahiplerinden. Bu bir risk, ama gerçek olmama ihtimali de olan bir risk. Yani kısırlaşmanın kedinizin sağlığına katacağı olumlu etkilerinden daha önemli olmaz diye düşünüyorum. :)

Bol patili günler diliyorum. :)

KimJeongguk

Sadece kendi açınızdan düşünmeyin bu kısırlaştırma olayını. Bağırmayı bırakır yada bırakmaz onun sağlığı için gerekli bir uygulama kısırlaştırma. Her şeyden önce ömrü uzayacak kedinizin. Daha sağlıklı bir hayat sürecek.