Hiperaktivite Kopek

Kemalarikan

10 aylik sibirya kurdum(nova) ve 3 yasinda goldenim (alex) var. Nova ile sabahlari 1 saat kosuyoruz, 1 saatte tempolu yuruyoruz. Evde alexlede bir kac saat oynuyor alex yorulup yatiyor nova enerjisini atamayip evin esyalarina vs sariyor, parcaliyor. Alexi isiriyor. Veterinerimize sorduk hiperaktivite dedi. Bitkisel bir kac ilac onerdi. Bilgisi olan deneyimi olan varsa. Ilac kullanmadan bu kopegi nasil sakinlestirebiliriz.(Ev terasli bahce gibi gunun cogunda orda)

2 CEVAP

Zeynepnurk

Köpeğiniz tam enerjisini atamıyo olabilir birde köpeğinizi eğitiyor musunuz dur demeye otur demeyi kalk demeyi biliyor mu?

aleynapul

bence hemen bir köpek çantası alın hiperaktif köpeklerde çok işe yarıyor çantayı doldurun ve onu taşıyıp yürüyüş yaparken tüm enerjisini atar yada sibirya kurtlarının yapmayı en sevdiği şeylerden biri olan çekme işini ona yaptırın bisiklete binin sizi çeksin yada paten sürün çeksin ona onu yoran görevler verin eve geldiğindede birkaç komutla mental olarak yorarsanız kesinlikle tüm enerjisini atar