Kuru Mama Yememesi

Ozlemekinci

3 gün önce british 4 yaşında kısır kedi sahiplendim fakat son zamanlarda kuru mama yememiş veterinere götürmüş sağlık sorunu yok diyo elinle tane tane ver dedi ve veteriner yaş mama karıştırıp verin demiş su da içmiyor ne yapmam gerekiyor

2 CEVAP

Sevimcolak

Psikolojisi bozulmuş hayvancagizin olduğu yerde belli ki mutlu degilmis simdi yer değişikliği yapılınca da hepten morali bozuldu size büyük iş düşüyor onu kazanmak için, sorunu şu an da sevgi görmek iletişiminizi kuvvetli tutmak için elinizden yedirin öpun sarılın elinizden malt yalatın su içmesi önemli sevdiği yaş mamaya su katarak verin su alımı için yoksa böbrekleri hasar görür evin birkaç yerine mama su koyabilirsiniz

blue_hpood

oyun oynatıp yormalısınız, yorulan bir hayvan mecburen yemek yemek zorunda. suyu zaten kediler genelde hep az içiyorlar. onun için su pınarı alabilirsiniz, akan suya daha çok ilgililer. yeterince yorduğunuz taktirde hiçbir şeyi kalmaz, güzelce yemeğini yer. ben kuru mamayı yaş mamaya karıştırmanızı önermem. onun yerine yeterince yorduktan sonra kuru mama verin, eğer eve henüz yeni geldiyse birkaç gün yaş mama yemesinde de bir sakınca yok. önce ortama alışması lazım.