Kedim Sürekli Başka Bir Yemek Arayışında?

moonssalute

2.5 yaşındaki kedimin maması 1 yıldan fazladır aynı. Severek, iştahla yediği ve veterinerin kısırlaştırma işleminden sonra önerdiği bir mama. Ama kedim şu aralar sürekli başka bir yemek arayışında, kendi mamasını da sorunsuz yiyor ama ne zaman tezgahta bir şeyle uğraşsam sürekli miyavlıyor yemek masasında ne olsa aşırı merakla gelip bir şeyler arıyor. Neden böyle yapıyordur sizce? Arada ödül mamasını da veriyorum, yaş mamasını da veriyorum ama ne zaman mutfakta olsam böyle bir arayışa giriyor benden sürekli bir şeyler istiyor

2 CEVAP

Cennet29

Öyle yaptığı zaman soğan yada limon koklatın. Limon sarımsak soğan kokusunu sevmezler ve kaçarlar ztn. Mutfakta sizin istemediğiniz yerlere çıkar yada yemek dilenirse bu yöntemi uygulayın 😂😂😂 zamanla mutfaktan soğuyacak. Birde yaş mama ödül mama vs vereceğiniz zmn mutfakta vermeyin yada orda hazırlarken ona göstermeyin kapıyı kapayın. Mutfagı leziz yemek yeri bellemesin 😂

blue_hpood

gayet normal, kedi bu, yemek yaparken mutfak kapısını kapalı tutun.