Yavru Kedim Sadece Elimdeyse Mama Yiyor

suleren

Merhaba arkadaşlar, annem tavuk verdikten sonra yaş mamanın yüzüne bakmaz oldu. Royal canin babycat konservesini yiyordu. Elime alıp verince yiyor ancak. baya aç kalıyor ama yine de yemiyor. Ne yapmam lazım?

5 CEVAP

blue_hpood

yaş mama vermektense tavuk vermek daha iyi zaten. siz kuru mamayla birlikte haşlama verebilirsiniz fakat yemediği öğünde tavuk haşlayıp vermeyin, mama önünde kalsın, illaki yiyecek. gündüzleri sürekli kuru mamayı önünde tutabilirsiniz, gece de bir parça tavuk, balık, dana, ciğer haşlama özellikle suyuyla birlikte güzel olur.
şu an yaş mamaya para verilmez..

Emirrckr

Kaç aylık peki?
Küçük yavrularda öyle nazlanmalar oluyor biraz :))
Açıkçası haşlanmış tavuk vermekte iyi bir seçenek.
Ve yaşı uygunsa Kitten bir kuru mamaya da başlatabilirsiniz artık,ya da başladı mı bilmiyorum.

mybabymars

Bizim kedimiz de yavru eve ilk geldiğinde aynı durumu gördük, biraz inatlaşabiliyorlar. 2 gün boyunca hiçbir şey yemediği müddetçe bir sağlık sorunu oluşturmayacağını söylemişti veterinerimiz. Hatta bizimkinde kuru mamanın başına gelince patisini yere sürüme davranışı da vardı. Birkaç gün bizde elimizden verdik ama sonra buna alışmasının kötü olduğunu öğrenince acıkınca kendisinin yemesini bekledik. Kısa süre yaş mama ve kuru mamayı çok az karıştırıp alıştırdık. Tavuk konusunda da biraz tereddütlü yaklaşabilirsiniz. Ben kedime yağsız, tuzsuz tavuk verdim ishali hala düzelmedi. Haftada 1 kez ve çok az olacak şekilde vermeyi deneyebilirsiniz. Yavruysa sıkıntı yaşamanızı istemem

mybabymars

Bizim kedimiz de yavru eve ilk geldiğinde aynı durumu gördük, biraz inatlaşabiliyorlar. 2 gün boyunca hiçbir şey yemediği müddetçe bir sağlık sorunu oluşturmayacağını söylemişti veterinerimiz. Hatta bizimkinde kuru mamanın başına gelince patisini yere sürüme davranışı da vardı. Birkaç gün bizde elimizden verdik ama sonra buna alışmasının kötü olduğunu öğrenince acıkınca kendisinin yemesini bekledik. Kısa süre yaş mama ve kuru mamayı çok az karıştırıp alıştırdık. Tavuk konusunda da biraz tereddütlü yaklaşabilirsiniz. Ben kedime yağsız, tuzsuz tavuk verdim ishali hala düzelmedi. Haftada 1 kez ve çok az olacak şekilde vermeyi deneyebilirsiniz. Yavruysa sıkıntı yaşamanızı istemem

mybabymars

Bizim kedimiz de yavru eve ilk geldiğinde aynı durumu gördük, biraz inatlaşabiliyorlar. 2 gün boyunca hiçbir şey yemediği müddetçe bir sağlık sorunu oluşturmayacağını söylemişti veterinerimiz. Hatta bizimkinde kuru mamanın başına gelince patisini yere sürüme davranışı da vardı. Birkaç gün bizde elimizden verdik ama sonra buna alışmasının kötü olduğunu öğrenince acıkınca kendisinin yemesini bekledik. Kısa süre yaş mama ve kuru mamayı çok az karıştırıp alıştırdık. Tavuk konusunda da biraz tereddütlü yaklaşabilirsiniz. Ben kedime yağsız, tuzsuz tavuk verdim ishali hala düzelmedi. Haftada 1 kez ve çok az olacak şekilde vermeyi deneyebilirsiniz. Yavruysa sıkıntı yaşamanızı istemem