Kediye Papatya Cayı

ciremcakir

Kızgın kedime 1 1.5 ml kadar papatya çayı verdim ve sakinlesti bir zararı olur mu?

6 CEVAP

Feronia

En fazla iki çay kaşığı, fazlası iyi değil.

Bir zararı olmaz diye biliyorum. Hatta faydası vardı sanırsam

Feronia

Melisa çayı kediniz için güvenli ve sakinleştirici bir seçenektir.
Bunun haricinde kedi otu çayı verebilirsiniz veya suyuna lavanta yağı damlatabilirsiniz. Papatya veya kedi otu çayında banyo da rahatlatıcı ve sakinleştiricidir. Fazla olmamak kaydıyla yine papatya veya lavanta çayı da verilebilir.

ciremcakir

@feronia kedime kızgınlık zamanında verebileceğim onu rahatlatacak bir sey var mı bitkisel?

eccakir

@feronia melisa çayı ne kadar verilebilir günde ?

Merhaba. Kedime ilk kez papatya çayı ile masaj yaptım. Elimi papatya çayı dolu kaseye daldırıp boyun bölgesine, sırtına ve bacaklarına sürdüm. İnternette farklı sitelerde araştırdığım doğal ve zararsız yöntemlerden biri olduğunu gördüm ve güvendim. Dış parazitlere karşı yaptım aslında. Evde yaşamasına rağmen nasıl olduysa pire var bedeninde var ve kendini yalayınca ona zararı olacak bitkisel veya kimyasal bir şey kullanmak istemiyorum. Muhtelemen ben sokak beslemelerinden eve taşıdım pire, bilemiyorum. Bende ve evde yok; ama kedimde mevcut :) Soğuk sıkım biberiye yağı da sipariş ettim. Yine internette araştırdım. Bir iki damla elime sürüp onu da masaj ile bedenine yedireceğim; fakat kokusundan kaçabilir deniyor araştırdığımda. Benimki zaten huylu karakterli smokin bir kedi. Şüphe duyduğu anda hemen toz oluyor :)) Onu da deneyelim bakalım.