Kedim Su İçmiyor..

Mayask

Merhabalar, kedim çok sık mama yiyor fakat su içmiyor. Hatta su içsin diye su şelalesi bile aldım zaten ilk başta içmeyi beceremedi, onun için evin heryerine ekstra su koyuyordum. Daha sonra şelaleye alıştı ama içtiğinde bir yudum falan içiyor.. eskiden hiç değilse çok susamış gibi kana kana içiyordu. Ne yapmalıyım ?

9 CEVAP

aslihan_e

Uzmanlar çok su içiren mamaların kesinlikle sağlıksız olduğunu belirtiyor. Öyle suyu daha çok içmesine neden olan mamalara yönelmeyin. Sıvı içeren, jelli gıdalar tüketmesini sağlayın. Tavuk suyu, et suyu vs.

blue_hpood

tuz miktarını arttırdıktan sonra su tüketimi arttırmanın ne önemi var?
benim tavsiyem yapabildiğiniz kadar tavuk, balık, ciğer, kuzu haşlama, suyuyla birlikte. bir de büyük bir kovayla su koymayı deneyin, onu da seviyorlar. benimki de ufak bir idrar yolu iltihabı atlattı, ödüm patlıyor bir şey olacak diye, o yüzden şırıngayla su içiriyorum gün içinde.

Cennet29

Benim kedimde içmiyordu ona çömlek kase aldım çelik kase ve cam. Banyoya koridora odaya koydum ama iki dil atıp gidiyodu. Sonra ben bi gün plastik bardakla su içerken 😂evet kedim çelik çömlek cam kullanırken ben plastik bardakla su içiyorum 🤣🤣🤣🤣🤣 neyse bu bana yanaştı baktım suya yelteniyo tuttum önüne epey içti sudan. Bende diğer su kaplarının hepsni kaldırdım sadece o plastik bardağı koydum koridora gidip gelip içiyo. Daha önce cam bardak koyduğumda içmemişti. Kediler ilginç yaratıklar. Birde banyoda büyük kova var ona da bayılıyo dolu görürse ondan da içiyo. Tuzlu mamalardan da uzak durmanızı öneririm ben ND kullanırken kedim 1 kase su içiyodu hayvan yanıyodu resmen ztn sonra dokundu bıraktık mamayı. Yani tuz yalamış gibi su içmelerini anormal buluyorum o yüzden kimse su içiren mamaları güzel bişey sanmasın. Ha her yolu denediniz baktınız ki hala su içmiyo ödül mamaları varya hüptirik gibi 😂 onlardan suyuna sıkıp karıştırıyorum paketin 3te 1 ini. Ve bir paketi 3 gün kullanıyorum dolapta muhafaza ediyorum. Suya katınca buram buram koktugu için buna hiç bir kedi hayır diyemez deneyin bence

Sevimcolak

Ciddi bir sorun, kediler için her ne kadar çöl hayvanı denilse de su onlar için çok mühim.İgnesini atacağınız 2 cc lik bir şırınga yardımıyla ağzının yanından dişinin arasından yavaşça su verebilirsiniz her gün belirli miktarda ve zamanlarda bir an da değil de gün içine yayıp.Yalniz çok şiddetli sıkmayın su soluk borusuna kaçabilir.Bardaktan içmeyi de severler genelde bardakla su koyabilirsiniz.

AsumanAtilgan

Evde birkac yerde bulundurun taze su ve suyuna et veya tavuk suyu ekleyebilirsiniz demisti bana veteriner

Ahudr

Aynı dert bende de var ben de şırıngayla takviye yapıyorum mecburen zar zor bide ağzı suya deydiginde patilerini cirpiyo tuhaf tuhaf hareketler yapiyo bu da sonradan oldu 7 8 aylik olana kadar gayet guzel iciyordu

Ahudr

He birde aynen bazen bir parca eti ufak ufak bolup sulu koyuyorum tabaga etlere ulasana kadar suyuda icmis oluyo ama buda surekli zor oluyor tabi en iyi su icimi saglayan mamalardan biri advance bu arada tuz oranini hususi fazlalastirmislar su tuketimi fazla olsun diye de ne kadar saglikli bir durum bilemiyorum fakat icinde soya var ve benim kedime alerji yapiyo eger yapmasaydi arada kullanabilirdim mesela öglenleri bir miktar sonra farkli mama isterseniz sizde onu bir deneyin

Ahudr

Evet cennet29 ödul mamasi sulandirmayi ben de denedim baya ise yaradida onlarin da iceriginde tavuk olmayan bulamadim ya bir turlu miamorda et ve et urunleri diyo sordum firmaya hala tenezzul edip cevap vermediler bir iki verdim sanki kasinti yapti yine egzamalarinda o yuzden cesaret edemiyorum ama tavuk dokunmayan kediler icin gercekten onu sulandirmak nimet ben onu unutmustum :)

Cennet29

@ahudr Wanpy sıvı kedi ödülü ton balıklı somonlu fln var ama yinede içerisine bi miktar tavuk sıkıştırıyolar 😂 %4 kadar. Ben balık, ciğer, tavuk alıp küçük parçalara ayırıp buzdolabı poşeyiyle buzluğa atıyorum. Mesela ceviz büyüklüğünde bir sürü yapıyorum. Ara sıra çıkarıp cezvede pişirip veriyorum çok pratik oluyo sulu sulu löpletiyo