Böyle Birşey Buldum Ama Sizce Dogrumu?

emrezrtrk

Internette tesadüfen gezerken bunu buldum zaten 2011 de yayınlanan bir haber ama doğruluğundan emin değilim sizlere de danışmak istedim. Tabi ki de bu haber yüzünden kedimden vaz gevmiycem ama bu haberi görünce de sizinle paylaşmak istedim.

6 CEVAP

Zeynepnurk

Alla alla ilk defa duydum böyle bir şey. Uzun süre kediyle yaşayanlara nasıl bir şey olmuyor o zaman kadının biri 38 yaşında kedisi vardı kedisi öldü. Olsa heralde ona olurdu :)))

emrezrtrk

Ben astım hastayım normalde ama kediyi ilk alınca sürekli hapsiriyirdum ama şimdi olmuyor. Bence bünyeye göre değişiyor. Babamı n arkadaşının oğlu buna benzer bir baka yaşamıştı o da köpek kılından dolayı olmuştu

Zeynepnurk

Vücudu öyle hassas alıştırmamak lazım bence astım hastaları ilkten çok zorlanırlar kedilere bakarken ama sonrasında ise bünye alışıyor ve daha dayanıklı oluyor sizinde ondan kaynaklıdır bünyeniz sağlamlaşmıştır :)

buddha_bar

Baktım da sadece hamile kadinlarda tehlikeli oldugu söyleniyor kediye çiğ et vermeyin toprakla oynamasin falan deniliyor testleride varmış kediyi test ettirip içinizi rahat ettirebilirsiniz.

Zeynepnurk

Aşısı yapılıp çiğ et türü şeyler verilmediği sürece bir şey olmaz bence içiniz rahat olsun

muffincatt

ilk olarak toksoplazmanın kedinizden size bulaşması için dışkısıyla temas etmeniz gerekir ki kedinizde toksoplazma oluşması için de parazitli olması gerekir yani düzenli aşılarını yaptırıyorsanız zaten sizin endişe etmenizi gerektirecek bir durum değil kaldı ki aşısız dahi olsa kedinizden size bulaşma riski dışardan kapma riskinizden daha düşük